Stále ma pobolieval chrbát. Potom som objavila túto čínsku masáž, ktorou si dokážem pomôcť aj doma

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Určite ste už počuli o reflexných bodoch na tele, ktoré keď si stláčame, uvoľnia nám jednotlivé svaly na celom tele. Vedeli ste ale, že chrbtica sa uvoľňuje v oblasti chodidiel? Na bolesť chrbta trpí mnoho z nás a odvážim sa povedať, že ženy bolí chrbát oveľa viac ako mužov. Touto rýchlou masážou uvoľníte chrbticu, odstránite bolesť a stuhnutosť. Čo je však najlepšie, je to, že si ju môžete urobiť aj doma.

Článok pokračuje pod videom ↓
nohy2
takprosto.cc

Ako na to?

Sadnite si na podložku alebo na zem do tureckého sedu. Palcom si prejdite po línii, ktorá vedie od päty až po špičku k palcu. Ak máte problémy s bolesťou chrbta, presne na tejto línii nájdete jej reflexné body. Pomocou ukazováka a prostredníka si pomalými krúživými pohybmi premasírujte celú líniu. Stimulujete tak všetky nervové zakončenia, ktoré súvisia s chrbticou a vytvárajú napätie.

nohy1
takprosto.cc

Masáž nemusí byť dlhá. Postačia aj 2 minúty. Nielenže zlepšíte svoje zdravie, no navyše sa zbavíte tupej bolesti už po prvej masáži. Pri pravidelnom masírovaní sú výsledky ešte lepšie a hlavne dlhodobé. Vyskúšate?

Podeľte sa o tieto informácie aj so svojimi priateľkami, o ktorých viete, že by to mohli potrebovať.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články