Stále ma pobolieval chrbát. Potom som objavila túto čínsku masáž, ktorou si dokážem pomôcť aj doma

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Určite ste už počuli o reflexných bodoch na tele, ktoré keď si stláčame, uvoľnia nám jednotlivé svaly na celom tele. Vedeli ste ale, že chrbtica sa uvoľňuje v oblasti chodidiel? Na bolesť chrbta trpí mnoho z nás a odvážim sa povedať, že ženy bolí chrbát oveľa viac ako mužov. Touto rýchlou masážou uvoľníte chrbticu, odstránite bolesť a stuhnutosť. Čo je však najlepšie, je to, že si ju môžete urobiť aj doma.

nohy2
takprosto.cc

Ako na to?

Sadnite si na podložku alebo na zem do tureckého sedu. Palcom si prejdite po línii, ktorá vedie od päty až po špičku k palcu. Ak máte problémy s bolesťou chrbta, presne na tejto línii nájdete jej reflexné body. Pomocou ukazováka a prostredníka si pomalými krúživými pohybmi premasírujte celú líniu. Stimulujete tak všetky nervové zakončenia, ktoré súvisia s chrbticou a vytvárajú napätie.

nohy1
takprosto.cc

Masáž nemusí byť dlhá. Postačia aj 2 minúty. Nielenže zlepšíte svoje zdravie, no navyše sa zbavíte tupej bolesti už po prvej masáži. Pri pravidelnom masírovaní sú výsledky ešte lepšie a hlavne dlhodobé. Vyskúšate?

Podeľte sa o tieto informácie aj so svojimi priateľkami, o ktorých viete, že by to mohli potrebovať.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

0
Komentovať