Diéta Kleopatra: Tajomstvo neskutočnej krásy tejto panovníčky objavili už v staroveku a dnes vám ho prezradíme aj my

Mary

Historici považujú Kleopatru nielen za nadanú vládkyňu v starovekom Egypte, ale aj za ženu s nevídanou krásou a charizmou. Už v staroveku objavili tajomstvo krásy, ktoré vám dnes prezradíme. Tieto jednoduché produkty pochádzali čisto z prírodných zdrojov, ktoré Kleopatre zabezpečovali krásu a zdravie po celý jej život.  

Článok pokračuje pod videom ↓
dieta 1
sovkusom.ru

Po analýze údajov o výrobkoch dodávaných na kráľovský dvor sa zistilo, že Kleopatra dodržiavala prísnu diétu, ktorá jej pomohla uchovať dokonalú postavu aj po narodení štyroch detí.

Strava v starovekom Egypte

dieta 2
sovkusom.ru

Strava tých, ktorí chcú schudnúť, by mala obsahovať dostatok morských plodov a rýb, ktoré obsahujú množstvo živín. Sú to napríklad omega 3 mastné kyseliny, ktoré majú pozitívny vplyv na kožu a zabraňujú starnutiu. Do stravy Kleopatry samozrejme patrili aj rôzne druhy korenín, ktoré často pôsobili ako afrodiziakum. Takúto zmes korenia si môžete urobiť aj doma, skladá sa zo šafránu, zázvoru, škorice, čierneho korenia, koriandru a z veľmi aromatického korenia asafoetida.

Ukážka jedálnička Kleopatry

Mnohým z nás je známe, že kráľovná si hneď ráno nalačno dopriala pohár teplej vody s medom a citrónom. Tento nápoj slúžil ako pomôcka pre urýchlenie metabolizmu.

Raňajky: Sú hlavným jedlom dňa a preto by mali obsahovať dostatok cukrov, tukov ale aj primeranej výživy. Tanier kaše alebo pár vajec a k tomu šťava z čerstvej zeleniny či ovocia.

dieta 3
pixabay.com

Desiata: Bola veľmi ľahká, obsahovala iba ovocný šalát s medom.

Obed: Pozostával z rýb alebo morských plodov s bylinkami a čerstvou zeleninou.

Olovrant: Býval podobný ako aj desiata – ľahký a výživný – mliečne výrobky s orechmi.

dieta 4
pixabay.com

Večera: Dobre vieme, že na večeru by sme si mali dať len niečo ľahké. Výnimkou to nebolo ani u Kleopatry. Jej večera sa skladala zo zeleniny a chudého vareného mäsa.

Okrem stravy a zdravej výživy boli pre Kleopatru dôležité aj kozmetické procedúry. Jednou z nich je aj známy omladzujúci trik, ktorým bol kúpeľ z teplého mlieka alebo aj medový zábal pre jemnú a hladkú pokožku.

dieta 3
pinterest.com

Tieto staroveké múdrosti určite doma vyskúšajte. Či už to bude úprava stravy alebo kozmetická procedúra, samé uvidíte, ako sa potom budete cítiť.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), sovkusom.ru 

Najnovšie články