Tri TOP nápoje, ktoré urýchľujú metabolizmus. Už za 5 dní som schudla 2 kilogramy a nevrátili sa naspäť ani keď som kútu ukončila

Monizz

Hovorí sa, že prebytok tuku na ľudskom tele je nepriateľom krásy a sebavedomia. Nemusí to byť síce vždy pravda, pretože hranicu toho, čo je krásne, máme každý inú, no v určitom bode každý človek plnších tvarov zastane a snaží sa so svojou postavou niečo urobiť.

pixabay.com

Ľudia často investujú neuveriteľné peniaze do pochybných liečiv, výživových doplnkov, ale aj kúr na chudnutie, ktoré len zriedkakedy zaberú a majú želaný efekt. A pritom stačí používať sedliacky rozum, produkty, ktoré nám dáva sama príroda a trochu mlieka alebo jogurtu. Samotný kyslý mliečny výrobok je skvelá vec podporujúca nielen trávenie, ale aj spaľovanie. Ak k nemu pridáte ďalšie suroviny, výsledný efekt sa môže strojnásobiť.

Jogurt a zázvor

O tom, na čo všetko je zázvor dobrý, sme už popísali veľa. A nie zbytočne, pretože jeho účinky ocenili mnohí z vás. Tentoraz sa zameriame na zdravé spaľovanie tukov pomocou kyslého jogurtu a zázvorového koreňa. Zo zázvoru sa chudne a nielen to – vďaka nemu môže váš metabolizmus robiť hotové divy. A vaše telo sa mu za to stokrát odvďačí.

pixabay.com

Charakteristická vôňa zázvoru a takisto ostrosť nemusí byť každému po chuti. Ak patríte práve do tejto skupiny ľudí, potom určite šancu na zázvorovú kúru nezahadzujte, ale chute prebite niektorými z jedlých druhov olejov.

Nájdete ich v obchodoch s čajmi alebo bonsajmi, kde vám určite ochotne poradia. Pravidelná konzumácia zázvorového jogurtu prispôsobuje pohyblivosť gastrintestinálneho traktu, stimuluje produkciu žalúdočných štiav, podporuje lepšiu absorpciu živín a hlavne želané rozpúšťanie tukov.

pixabay.com

Takisto pomôže vyrovnať sa s poruchami trávenia, eruktáciou, plynatosťou, ale potlačí aj nevoľnosť a zaberá na víkendovú opicu. Jesť by ho mali najmä tehotné ženy, ktoré v ňom nájdu podporu proti žalúdočným ťažkostiam, vápnik na vývin kostí dieťatka, ale aj energiu, ktorá je počas celého tehotenstva mimoriadne potrebná.

Pripravte si ich doma

Máme pre vás tri tipy domácich jogurtovo-zázvorových nápojov. V prvom si zmixujte 1 ČL čerstvého nastrúhaného zázvoru, 200ml bieleho jogurtu a štipku čierneho korenia. Vypite nápoj cca 15-20 minút pred hlavným jedlom alebo polhodinu po ňom.

Pri druhom tipe zmiešajte rovnako 1 ČL strúhaného zázvoru s 200ml bieleho jogurtu a pridajte štipku mletej škorice. Ak vám chýba cukor, nebojte sa pridať med. Nápoj vypite ako smoothie kedykoľvek počas dňa, najlepšie však na raňajky alebo na večeru.

pixabay.com

No a v treťom prípade zmiešajte opäť 1 ČL strúhaného čerstvého zázvoru s 200ml bieleho jogurtu a 1 PL medu. Tento nápoj pite pred spaním, pretože med najlepšie prospieva spaľovaniu v noci.

Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Čo sa stane s vaším účtom na Facebooku, keď zomriete? Sociálne siete myslia aj na túto možnosť

zdroj: sovkusom.ru, (M)

0
Komentovať