Japonský gastroenterológ po 40 rokoch praxe: „Ak nechcete mať zdravotné problémy, prestaňte jesť toľko liekov. Nepomôžu vám“

Monizz

Je lekár a je uznávaný. V Japonsku sa teší popularite, pretože hovorí veci, ktoré ľudia chcú počuť. V dobe, kedy jeme liekov veľa a často aj zbytočne, on tvrdí, že práve to je hlavným problémom populácie. Hltáme ich a ani nevieme prečo. Keby sme sa menej prepchávali liekmi, boli by sme podľa neho zdravší.

pexels.com

Niektorým ľuďom sa zdá, že tento človek podcenil svoje povolanie a zrejme mu nerozumie. Ešte stále totiž platí, že verejnosť lekárov vníma ako tých, ktorí musia byť za každú cenu za užívanie množstva liekov. Japonský gastroenterológ Hiromu Shinya sa však nad touto víziou pozastavil a tvrdí presný opak.

Vie, o čom hovorí

Hiromi Shinya v oblasti gastroenterológie pracuje už 40 rokov, píše a publikuje knihy o tom, ako by sme sa mali stravovať, aby sme mali skutočne zdravé telo tak zvonka, ako aj zvnútra a bráni sa tvrdeniam, že lekári sú tu na to, aby predpisovali lieky. Podľa neho sú to práve ľudia, ktorí si ich od nich pýtajú. Namiesto toho, aby zmenili životosprávu, začali sa viac hýbať a jesť zdravšie, chodia k lekárom s každým drobným problémom, ktorý v skutočnosti problémom ani nie je.

pexels.com

Podľa japonského odborníka sa zdravie vo väčšine prípadov dá zlepšiť už aj zmenou jedálneho lístka. Samozrejme, okrem prípadov, kedy sú indikované naozajstné ochorenia a nie len chiméry, o ktorých sme presvedčení, že sú naším prvým krokom do hrobu. Ak ale navštevujeme lekára s každou boliestkou, požadujeme adekvátnu liečbu a s tým spojené aj medikamenty, veľa nezmeníme, ba naopak, môžeme si ešte aj prihoršiť. Nie je totiž žiadnou novinkou, že lieky dráždia pečeň a ich užívanie zasahuje celý organizmus.

Zbavte sa zlých návykov

Podľa Shinayu je hlavným problémom nadmerná konzumácia mliečnych a živočíšnych produktov, ktoré negatívne vplývajú na naše zdravie. Obsahujú oxidované tuky, ktoré pri vstupe do čreva významne zvyšujú počet škodlivých baktérií. No a črevo zasa ovplyvňuje chod celého nášho tela. Vedie to k tvorbe toxínov, voľných radikálov a tie spôsobujú aj také veci, ako je obávaná rakovina, či cukrovka.

pexels.com

Tento zoznam zahŕňa mliečne výrobky. Obsahujú oxidované tuky, ktoré vstupujú do čreva a zvyšujú počet škodlivých baktérií. To vedie k tvorbe toxínov a voľných radikálov, ktoré môžu spôsobiť ochorenia, ako je rakovina a cukrovka. Podľa lekára to ale neznamená, že by sme mali prestať jesť mäso a mliečne výrobky. Jesť ich môžeme, ale mali by sme radikálne obmedziť ich množstvo. Naopak, viac konzumovať by sme mali vlákninu, pretože obsahuje mnohé mikroživiny. Zlozvykom je napríklad aj konzumácie lúpanej ryže. Pritom nelúpaná ryža je stonásobne zdravšia a obsahuje oveľa viac zdraviu prospešných látok. Šupka totiž nedovoľuje, aby sa sacharidy trávili príliš rýchlo. Zhruba 30-40% našej stravy by mala tvoriť zelenina a ovocie. Okrem vlákniny obsahuje aj nezastupiteľné množstvo vitamínov a stopových prvkov. Mäso a mäsové výrobky by mali tvoriť len 10% z nášho jedálneho lístka!

pexels.com

V neposlednom rade je dôležité prestať jesť za behu. Doslova. Aby naše telo dokázalo živiny a potravu správne absorbovať, nemôže to robiť za pochodu. Okrem toho je zrejmé, že jedlo konzumované počas cesty z bodu A do bodu B je s veľkou pravdepodobnosťou fastfood, teda rýchle občerstvenie. Môžete si kúpiť kebab v placke, ktorá je plná zeleniny. No vaše telo z nej nedokáže absorbovať takmer nič, iba sa celým obedom poriadne zaťaží.

pexels.com

No a čestné zastúpenie by mala mať aj čistá a nesýtená voda! Tej pijeme podľa lekára až žalostne málo a pritom má obrovský vplyv na chod našich čriev aj celkového metabolizmu. Problém je však v tom, že najlepšia voda je podľa Shinayu artézska. Kto k nej nemá prístup, má jednoducho smolu. My si však myslíme, že akákoľvek voda v čistej podobe je lepšia ako žiadna, alebo ako sýtené a sladené nápoje. Súhlasíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Neverila, že by černoch mohol letieť prvou triedou. Táto žena následne dostala od muža poriadnu lekciu za jej rasistické myslenie

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

0
Komentovať