Neverila, že by černoch mohol letieť prvou triedou. Táto žena následne dostala od muža poriadnu lekciu za jej rasistické myslenie

Lucia Mužlová

Už ste niekedy leteli prvou triedou? Ak nie, tak aj tak dobre viete, že na palubu lietadla ako prví nastupujú pasažieri, ktorí si priplatili za skorý nástup a trošku pohodlia. My ostatní poslušne čakáme v rade, kým sa vybaví „VIP“ rad. Emmit Eclass Walker sa na letisku Ronalda Reagana zaradil do prioritného radu, čo zjavne nevedela rozdýchať žena stojaca za ním. Začala mať naňho nemiestne poznámky, no tento pán to vyriešil naozaj bravúrne. Post, ktorý následne zverejnil na internete, sa stal okamžite virálnym. A naozaj sa niet čomu čudovať.

Nesúďme knihu podľa obalu, a to isté by malo platiť aj o ľuďoch. Neraz zdanie klame a výzor cudzieho človeka je to posledné, čo by nás malo trápiť. Černochovi Eclassovi Walkerovi, viceprezidentovi nahrávacieho štúdia v hlavnom meste Washington, sa naozaj darí. Jeho práca si však vyžaduje neustále cestovanie. Preto, aby si spríjemnil hodiny strávené v lietadle, neváha si zaplatiť za pohodlie. To však pred pár dňami vadilo jednej beloške, ktorá stála za ním a nevedela pochopiť, ako to, že černoch čaká v prvej triede. Podľa nej sa niekde stala chyba. Podľa nás tá najväčšia chyba bola práve v nej.

Černoch do prvej triedy jednoducho nepatrí

Verili by ste tomu? Aj o tomto sú presvedčení ľudia v 21. storočí. Určite si to aspoň myslí mladá žena, ktorá sa v letiskovej hale pustila do Eclassa.

Her: excuse me i believe you may be in the wrong place you need to let us thru. This line is for priority boarding Me:…

Gepostet von Emmit Eclass Walker am Dienstag, 5. Dezember 2017

So svojou negatívnou skúsenosťou sa podelil na Facebooku. Prečítajte si dialóg, ktorý nemá obdoby:

„Prepáčte pane, myslím si, že stojíte v nesprávnom rade. Pustite nás. Toto je rad pre prioritné vybavenie.“ Eclass jej na to odpovedal: „Prioritné vybavenie myslíte prvú triedu, však?“ Žena však bola i naďalej presvedčená, že tam černoch nemá čo robiť: „Presne tak. Ospravedlňujem sa, ale prídete na rad až keď nastúpime my.“ Po tejto vete však Eclassovi už nebolo dvakrát do smiechu. Napriek tomu žene ukázal letenku a dodal: „Môžete sa upokojiť, madam. Som na správnom mieste. Keďže som tu bol dlhšie ako vy, do lietadla nastúpite až po mne.“ Útočná žena však stále neprestala rýpať. Spolucestujúcemu, ktorý bol vedľa nej, začala vysvetľovať, že ten černoch musí byť asi vojak alebo čo, ale že oni si predsa zaplatili prvú triedu, tak on bude musieť počkať.

Gepostet von Emmit Eclass Walker am Montag, 4. Dezember 2017

Potom, čo si Eclass vypočul túto konverzáciu sa otočil k milej pani a povedal jej vetu, ktorá jej len tak rýchlo nevyfučí z hlavy: „Nikdy som nebol v armáde, na to som až príliš veľký. Som jednoducho neger, ktorý má prachy.“ Po týchto slovách (a rozhorčenom výraze ženy, ktorá ostala bez slov), Eclassovi začal tlieskať celý rad čakajúcich pasažierov. Veríme, že táto príhoda rasistickú pani aspoň trochu poučí o tom, ako sa treba správať.

Eclassov príspevok ľudia zdieľali viac ako 250-tisíckrát a to spolu s fotografiou pani, ktorej identitu sa možno raz podarí odhaliť.

Pozri aj: Manželia sa fotili na tom istom mieste každý rok. Posledná fotografia, ktorú sa podarilo odfotiť však hovorí za všetko

zdroj: babskeveci.sk, ladbible.com

0
Komentovať