Manželia sa fotili na tom istom mieste každý rok. Posledná fotografia, ktorú sa podarilo odfotiť, však hovorí za všetko

Banana

V dnešnej záplave sociálnych sietí je príjemné prezrieť si snímky z čias, kedy boli fotky skutočne hmatateľné, ľudia si ich ukladali do albumov a znamenali viac ako len prázdne selfie, ktoré dobili svet. Prezrite si priebeh fotenia, na ktoré sa podujal fotograf britského magazínu Sunday Times – Ken Griffiths. Aj keď sú tieto snímky staré vyše 40 rokov, ich atmosféra vás dokáže pohltiť aj dnes. Záver príbehu, ktorý sa rozohrá priamo pred vašimi očami, vás skutočne chytí za srdce.

Článok pokračuje pod videom ↓

Láska, ktorá srší z týchto fotografií, je „vo vzduchu“ aj napriek tomu, že tieto snímky vznikli ešte v roku 1973. Ich vznik inicioval magazín Sunday Times, v ktorom boli fotky zverejnené. Cieľom bolo zachytiť život na vidieku v Anglicku, kde býval starší manželský pár. Manželia sa svorne starali o dom i pomerne rozsiahlu záhradu, ktorú s láskou zveľaďovali. Mravčia práca, budovanie pekného okolia a vrúcny vzťah muža a ženy sú niečo, čo z fotiek prehovára aj bez akýchkoľvek komentárov. Posledná fotografia je emotívnym zavŕšením celého projektu. Vráťte sa na chvíľu v čase a prezrite si príbeh lásky a oddanosti.

youtube.com

Prvá fotografia, na ktorej sú zachytení manželia pred svojim domom na anglickom vidieku. Na ich tvárach vidno radosť a rozsiahla záhrada v zemitých farbách nijako zvlášť nevyniká.

youtube.com

Keďže malo ísť o sled fotografií zachytávajúcich zmenu okolia, dozrievanie plodov a kvitnutie kvetov, bolo dôležité fotografovať vždy na rovnakom mieste. Chodník pred domom sa tak stále na istú chvíľu stal miestom, kde sa zvečnil pekný moment. Sympatickí pár je obklopený prvými zelenými listami a kvetmi.

youtube.com

Súdiac podľa oblečenia a najmä krásnej úrody je vonku príjemne teplo. Záhrada už žiari rôznymi farbami a plody v hojnom počte pútajú pozornosť diváka. Je až neuveriteľné, že ľudia v takomto veku majú dostatok síl a odhodlania starať sa o takúto záhradu. Očividne je to koníček, ktorý majú manželia spoločný.

youtube.com

Krásne kvety pozdĺž chodníka tešia aj ľudí so šikovnými rukami, ktorí sa o túto nádheru s láskou starajú. Na ich tvárach vidno hrdý výraz a spokojnosť s dobre vykonanou prácou.

youtube.com

Kvety skutočne vyrážajú dych a aj v chladnejších dňoch vie pohľad na nich zahriať.

youtube.com

Manželia môžu byť právom pyšní.

youtube.com

Vonku  sa výrazne ochladilo, dážď a sychravé zamračené počasie úplne zmenili prostredie na fotografii. Jedine manželia ostávajú svorne pri sebe, ešte bližšie ako obvykle a stále s láskavým pohľadom.

youtube.com

Mužove nohavice hovoria za všetko. Pár, ktorý sa rozhodne nebojí práce tvorí pevné a stále puto, ktoré je na fotkách symbolicky podčiarknuté ich nemeniacou sa pozíciou.

youtube.com
youtube.com

Stále chladnejšie a chladnejšie počasie je v kontraste s láskou týchto dvoch ľudí.

youtube.com

Posledný záber, ktorý povie viac než akékoľvek slová, nás skutočne chytil za srdce. Smutný príbeh, ktorý nám pripomína, že všetko je pominuteľné, no láska, ktorú máme v sebe, môže žiť večne.

Pozri aj: Verejnosť je pobúrená tým, že speváčka Pink vychováva svoju dcéru bezpohlavne. Vraj sa cíti ako chlapec s dvomi vrkočmi

zdroj: babskeveci.sk (Jana), ofigenno.com

Najnovšie články