Svojim deťom nehovorí nie a chodia spať, kedy chcú. Matka sa stala terčom kritiky, jej dôvod je pre ľudí nepochopiteľný

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (twentytinytoesblog)

Trojnásobná matka dostala mnohých ľudí, ktorí ju kritizujú, keď jednoducho povedala, že praktizuje rozhodnutie byť lenivou matkou.

41-ročná Amanda Melrose, o ktorej informoval portál The Sun, nad negatívnymi komentármi len mávne rukou. Má šesťročnú dcéru a malé dvojčatá. Na svojom kanáli na Youtube povedala: „Som lenivá mama a nehanbím sa za to.“ Rozhodla sa, že nebude tajiť svoj zvláštny prístup k materstvu, čo znamená, že svoje deti nechá robiť, čo len chcú.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Twenty Tiny Toes (@twentytinytoesblog)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Twenty Tiny Toes (@twentytinytoesblog)

Deti si robia, čo chcú

So svetom zdieľa svoje metódy rodičovstva, s ktorými sa množstvo ľudí nestotožňuje, no veľa ľudí si myslí, že lenivé rodičovstvo vôbec nemusí byť zlá vec, pretože podporuje slobodné myslenie, nezávislosť a rodinnú harmóniu. Jej šesťročná dcéra jej vo všetkom pomáha, dokonca sa učí pripravovať si vlastné jedlo a keď urobí neporiadok, sama si to uprace. „Sme rodina, sme tím. Mama sa nemusí starať o všetko.“

Dcéra jej pomáha

V domácnosti tiež nie je žiadnym fanúšikom odmeňovania za splnenú prácu, jednoducho je to povinnosť, do ktorej sa zapája celá rodina. Pre svoje deti tiež nemá vôbec žiadny harmonogram. Vstávajú, kedy chcú, idú spať, kedy chcú a jedia, keď majú hlad. Ak sa malé deti v noci zobudia, nevstáva ku nim, kým nie je nejaký vážny problém. Mladšie deti tiež neučí chodiť na nočník, pretože aj jej dcéra sa to naučila sama, keď to začala vnímať.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Twenty Tiny Toes (@twentytinytoesblog)

Svoju dcéru učí doma, pretože bolo pre ňu ťažké ráno vstávať a chystať ju do školy. Podľa nej je jednoducho dôležité, aby sa deti naučili postarať o seba samy a tiež zistili, čo je pre nich to najlepšie bez toho, aby ich k tomu musela nejako viesť. Čo si myslíte o takomto prístupe k výchove?

1
Komentovať