Pestujete doma túto bylinku? Pokojne ju namnožte! Zlepšuje krvný obeh, pomáha pri cukrovke, ale aj pri astme

Monizz

Bylinka na pohľad ako každá, no predsa iná. Rozmarín je výnimočný nielen intenzitou vône, ale aj svojimi vlastnosťami. Silu, ktorou dokáže liečiť mnohé choroby aj novodobého charakteru, poznali už dávno dokonca aj šamani.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Najlepšie zaberá na cukrovku

Na diabetes dnes už trpí primnoho ľudí na to, aby sme ho mohli označovať len ako chorobu. Ide rozhodne o diagnózu storočia, ak nie tisícročia. Podľa Centra pre kontrolu a výskyt cukrovky sa za posledné desaťročia jej výskyt zvýšil až o 176%! Možné spôsoby prevencie a liečby sa teda začali rozoberať na všetkých stranách.

pixabay.com

Z alternatívnej, resp. prírodnej medicíny sa najlepšie preukázal a následne aj osvedčil práve rozmarín. Doktorka Elvira Gonzales de Mejía z Illinoiskej univerzity spolu so svojim tímom skúmala účinky rôznych byliniek na toto ochorenie. Výsledky ukázali, že najefektívnejšie a aj najrýchlejšie znižujú hladinu cukru v krvi práve rozmarín a oregano. Obsahujú antioxidanty vrátane flavonoidov a polyfenolov, ktoré sú schopné inhibovať enzýmy PTP1B a DPP-IV.

pixabay.com

Prekvapivé však bolo zistenie, že takmer rovnako účinné sú aj v sušenej podobe! Pacienti ich teda nemusia konzumovať len v čerstvej forme, ale pokojne si ich môžu doma usušiť, alebo sušené už nakúpiť z kvalitnej bylinkovej farmy či od pestovateľa. Účinky rozmarínu v tejto súvislosti zaznamenali veľkú popularitu a dnes sa aromatická bylinka na liečbu a prevenciu cukrovky používa už takmer po celom svete, kde bylinka dokáže narásť.

pixabay.com

Výnimočný zápar

Rozmarín okrem cukrovky lieči aj mnohé ďalšie ochorenia. Odstraňuje zápaly, uzdravuje mozog a zosilňuje tok krvi, znižuje stres a hladinu stresového hormónu kortizolu, stimuluje rast vlasov a používa sa aj vo vlasovej kozmetike, posilňuje telo a očisťuje ho od baktérií, omladzuje bunky.

pixabay.com

Ak premýšľate nad tým, ako rozmarín zjesť, nemusíte sa obávať, že by ste ho museli chrúmať. V takomto prípade by ste to asi dlho nevydržali, nakoľko je bylinka veľmi silná a voňavá a esenciálne oleje v koncentrovanej podobe môžu zaťažiť žalúdok. Stačí ak si rozmarín zalejete ako čaj alebo ho necháte spariť. Čajovú lyžičku nasekaného alebo sušeného rozmarínu zalejte horúcou vodou, šálku zakryte tanierikom a nechajte lúhovať aspoň 15 minút. Potom ho jednoducho vypite. Ideálne je, ak ho vypijete pred spaním, postačí raz denne. Takto sa zbavíte nielen cukrovky, ale pomôžete prechádzať aj rakovine či iným ochoreniam, ktoré naše generácie postihujú už takpovediac vo veľkom. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch!

Pozri aj: Obrovské tajomstvo českého slávika Karla Gotta odhalené! Žije naozaj už viac ako 30 rokov dvojitý život s inou ženou?

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články