Na akné, na chudnutie a aj na bolesť hlavy! Surová cibuľa je zdrojom mladosti a najsilnejším regenerátorom buniek

Monizz

Cibuľa budí v ľuďoch rôzne dojmy. V mladosti sa spája so zápachom, neskôr je vnímaná skôr cez kuchyňu. Je to pochopiteľné, pretože cibuľu v prvom rade konzumujeme, a až potom ju používame na rôzne iné účely.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Ibaže cibuľa je fantastickým zdrojom esenciálnych olejov. Posilňuje telo, omladzuje bunky a vraj ešte Hippokrates ju predpisoval ako prostriedok proti obezite! Liečivé vlastnosti jej ľudia odjakživa pripisovali aj vďaka vysokým obsahom zinku. Hoci je predpoklad, že o tom vlastne v tom čase ešte vôbec nevedeli.

Cibuľa na pokožku

Cibuľa má síce ostrý zápach, no ten je len vonkajším znakom. Za týmto zápachom sa skrýva napríklad aj mimoriadne účinná omladzovacia zložka pre bunky. Tvár si umyte a vyčistite olejom, cibuľu postrúhajte na jemnom strúhadle a zmiešajte s medom a trochou olivového oleja. Túto zmes si potom aplikujte na pleť a nechajte vysušiť. Keď sa  vysuší prvá vrstva, natrite na ňu druhú a potom ešte tretiu. Celá procedúra zaberie asi polhodinu, no vaša pleť bude vyživená a už na pohľad krajšia.

pexels.com

Cibuľová šťava

Piť cibuľovú šťavu môže mnohým ľuďom prísť ako nechutné. Takáto šťava však obsahuje kyselinu askorbovú, jód, fytoncidy, flavonoidy, ktoré dokopy tvoria jeden unikátny celok aktivujúci proces omladzovania a regenerácie buniek zvnútra. O to skôr si cibuľu nenatierajte na pokožku, ale pite cibuľovú šťavu a regenerujte telo zvnútra. Okrem pokožky si posilníte aj imunitu, a to naozaj značne!

pixabay.com

Elixír na chudnutie

Olúpte desať stredne veľkých cibúľ a jednu celú hlavu cesnaku, zalejte to litrom mlieka a varte na nízkej teplote asi hodinu. Nechajte zmes vychladnúť a potom pridajte dve polievkové lyžice medu. Elixír uchovávajte v chladničke v uzatvorenej nádobe a pite 5-krát denne 1 polievkovú lyžicu najlepšie medzi jedlom.

pixabay.com

Na bolesť hlavy

Cibuľové čaje prekvapia aj pri bolestiach hlavy a migréne. Ak vám predsa len nechutí čaj, skúste trochu extrémnejší proces – zhlboka vdychujte vôňu čerstvo prerezanej cibule. Nezabudnite ale zatvoriť oči. Všetko prejde vďaka látke, ktorá spôsobuje slzenie očí. Podobne môžete urobiť aj v prípade, že sa vám lámu nechty. Natrite si čerstvo prerezanú cibuľu na poškodené lôžka alebo končeky a aspoň desať minút si ich neumývajte, aj keď vám to smrdí. Potom si ich ponatierajte citrónovou šťavou alebo olivovým olejom. Zápach z rúk by mal zmiznúť alebo prinajmenšom výrazne zoslabnúť.

pexels.com

O tom, že cibuľa sa dá používať nielen perorálne, ale aj lokálne, sme donedávna nevedeli. Ak stále neveríte, vyskúšajte ju. Rozhodne sa oplatí naučiť piť cibuľový čaj, vedieť v správnom čase použiť cibuľovú šťavu a sem-tam aj zatnúť zuby a naniesť si cibuľu na tvár. Nič nestratíte, iba získate.

Pozri aj: Toto je 10 podivných vecí, ktoré tajne robí takmer každá žena, no verejne sa k nim nikdy neprizná

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc