Lekári odporúčajú: Táto jedna vec vám pomôže pri „ženských veciach“ a zbaví vás aj nadbytočných kilogramov. Zaraďte ju do svojho jedálnička čo najskôr

Monizz

„Aligátoria hruška“, alebo avokádo pochádza z Ameriky a mnoho ľudí je mylne presvedčených, že ide o zeleninu. Nie, avokádo je ovocie a prvotriedne! Radí sa k raritným nielen pre svoje výnimočné vlastnosti, ale aj preto, že dozrieva i bez toho, aby viselo na strome.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Mäkké, šťavnaté a mastné. Milovníci zdravej výživy ho dokonca často používajú namiesto masla. Avokádo podporuje úbytok hmotnosti, rozdeľuje prebytok cholesterolu v krvi, zlepšuje pamäť a znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

Je hlavne pre ženy

Avokádo má veľmi podobný tvar ako ženská maternica. Už veľmi dávno ho liečiteľky a liečitelia považovali za tzv. ženské ovocie, pretože jeho tvaru pripisovali nadpozemské spojenie s ľudským, konkrétne ženským telom. Pomáhalo ženám liečiť problémy reprodukčného charakteru, ženské ochorenia či lepšie zvládnutie gravidity. Dnes je dokázané, že niektoré látky obsiahnuté v avokáde pri zvýšenej konzumácii dokážu významne znížiť riziko dysplázie krčka maternice.

pixabay.com

Tehotné ženy by mal avokádo konzumovať pravidelne. Nielen preto, že im v prvých mesiacoch pomôže preklenúť obdobie nevoľností, ale aj preto, že obsahuje vysoké množstva kyseliny listovej, ktorá je zodpovedná za správny a zdravý rast tkanív plodu. Jednoduchšie povedané – pomáha zabraňovať tomu, aby sa v priebehu formovania a vývoja vyskytli vrodeným vadám embrya.

pixabay.com

Avokádo obsahuje polynenasýtné mastné kyseliny, ktoré sa významne podieľajú na zlepšení pamäte a koncentrácie. Draslík zasa podporuje správnu činnosť srdca, normalizuje metabolizmus a zvyšuje odolnosť voči stresu. Kyselina olejová rozkladá prebytočný cholesterol v krvi a meď zasa zabraňuje anémii. Nakoniec je tu ešte vitamín B2, inak nazývaná riboflavín, ktorý sa podieľa na tvorbe červených krviniek.

pixabay.com

Okrem toho bolo avokádo už v staroveku považované za silné afrodiziakum, a tak ho vo veľkom jedli najmä ženy, ktoré chcel svojich manželov zviesť a tým prispieť k splodeniu potomka. Ženám zvyšovali túžbu, mužom zasa silu a vytrvalosť.

Udržuje krásu

Avokádo však nie je len na jedenie. Jeho účinky sa dajú badať aj zvonka. Patrí k ideálnym zložkám na tvorbu prírodných domácich masiek na pleť a jeho tajomstvo spočíva najmä vo vysokom nasýtení vitamínom A. Ten pomáha vytvárať nové bunky, regenerovať staré a udržiavať pokožku mladistvú a napnutú. A aj tomu v minulosti ženy verili – avokádo im krásu malo prinajmenšom udržať, ak nie prinavrátiť. Ibaže vtedy ešte zrejme nevedeli, čo je to maska na pleť.

pixabay.com

Okrem toho dokáže avokádo ubrať na hmotnosti, a to aj napriek tomu, že má vysoký kalorický obsah a veľa tukov. Tie sú však zdravé, takže žiadne priberanie z nich nehrozí. Práve naopak. Pravidelná konzumácia avokáda najmä v ženskej populácii je veľmi dôležitá. Okrem krásy a váhy naozaj pomáha aj utužovať alebo zachovávať zdravie. Používate ho doma aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: 14 dôvodov, prečo nie je jednoduché byť v súčasnosti titulovaná v kráľovskej rodine ako vojvodkyňa Kate. Číslo 5 ma šokovalo najviac!

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články