Slová lekára: „Nemusíte nutne schudnúť, stačí sa zbaviť tohto problému!“ Poradil mi, ako zlepšiť trávenie a odstrániť nafukovanie už za 1 noc

Monizz

Máte pocit, že ste narástli ako veľryba a všetko sa ukladá na vašom bruchu? A to ručička váh nijak extrémne nestúpa… Kde je teda problém?

Článok pokračuje pod videom ↓
wikipedia.org

Helicobacter pylori je špirálovitá baktéria, ktorú si do tela prenesieme často úplne bežnými úkonmi, ako je jedenie neumytými rukami či zle umytého jedla. Nikto by však nečakal, že takýto helikobakter bude spôsobovať „len“ nadúvanie a nafúknuté brucho. Neliečený totiž vedie k vzniku vredov alebo rakovine žalúdka.

Nadúva ma a neviem čo s tým

Prísť na to, či máme v tele helikobaktera, nie je také jednoduché. Bežne sa prejavuje nafukovaním, ktoré môžeme považovať za dôsledok konzumácie niektorého druhu jedál. Takisto môže spôsobovať pálenie záhy, prehánky na záchod či chronickú bolesť žalúdka, ľudovo nazývanú aj „potkany“. Všetky tieto príznaky často vnímame skôr ako nesprávne chvíľkové fungovanie nášho tela. Problém však môže byť vážnejší.

pixabay.com

Helikobakter je potvora, ktorá okrem telesných ťažkostí spôsobuje aj tie psychické, ktoré sú spravidla len dôsledkom tých prvých. Ak sa cítime nekomfortne vo vlastnom tele a neustále nás niečo otravuje, klesá aj naša nálada. Pri dlhodobo neriešenom probléme dochádza u slabších pováh k nervozite či melanchólii so sklonmi k depresii. Helikobakter však nie je nič, čo by sa nedalo riešiť. Z medicínskeho hľadiska je pomerne ľahko liečiteľný. Liečba zahŕňa kombináciu antibiotík a liečiv na zníženie sekrécie žalúdočných štiav. Popri tom by ste mali dbať na vyváženú stravu – teda veľa vitamínu A,C,E a zinok. Rozhodne nevynechávajte a nepodceňujte ani účinok probiotík a pozornosť venujte zvýšenej hygiene. Toto všetko môžete doplniť jedným zdravým zabijakom pre helikobaktera.

pixabay.com

Budete potrebovať:

1 citrón

1PL šťavy z aloe vera

1 uhorku

1 vetvičku koriandra alebo petržlenovej vňate

vodu

Všetky ingrediencie očistite a nakrájajte, z citróna vylisujte šťavu. Pomixujte ich v mixéri a dorieďte vodou podľa potreby. Pite raz denne, ideálne pohár nápoja na lačný žalúdok.

pixabay.com

Mimoriadne účinný a trváci efekt, ktorý takýto jednoduchý domáci „džúsik“ má, vám zaručí dlhodobé zdravie, ochráni vás pred baktériami a najmä pred tými, ktoré sa usádzajú v tráviacom trakte. Už po prvom pohári pocítite príval energie, posilníte imunitu a svoje telo potešíte vitamínovou bombou. Nezabúdajte, že v hre je pravidelnosť. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Toto sa stane so ženským telom, pokiaľ budete spávať úplne nahá. Nikdy by som neverila, že …

zdroj: babskeveci.sk (M)

Najnovšie články