Overené cviky s rýchlym výsledkom! Konečne som sa zbavila nepekných záhybov na chrbte a bokoch

KatkaR

Chrbát a boky patria k jedným z najmenej pohyblivých zón nášho tela a je možné, že aj keď žijeme aktívne a športujeme, tieto partie sa s tým akosi nechcú zmieriť a pohľad na ne nás tým pádom poriadne rozčuľuje. Napriek našej snahe sa na nich totiž ukladá tuk a nám sa pri každom pohybe vytvárajú neestetické faldíky či nenávidené plávacie koleso, ktorých nie a nie sa zbaviť. My vám však prinášame pár overených tipov, ktorých vyskúšanie vás nebude stáť takmer nič (iba trochu pohybu), no výsledok vás už po 2 týždňoch pravidelného tréningu príjemne prekvapí.

Ohýbanie dopredu

Toto cvičenie je síce veľmi jednoduché, no na jeho efektivite mu to vôbec neuberá. Okrem toho, že pomáha budovať pružnosť chrbtového svalstva, je tiež veľmi prospešné aj pre chrbticu.

View this post on Instagram

Filling in the missing pieces…. #freedomyogachallenge day 10 is #forwardfold #uttanasana 💖 I think I always enjoy seeing my knees up close so #bendingforward actually feels good to me 😉 Thanks to hosts : @bacidani @cervenkova.tereza @karindimitrovova @lucewithlove @theczechyogi And sponsors : @arthleticwear @bohemian_island @siluetyogawear @urbanluxofficial /@toms @cicavkleci @wheelyoga @komono @spirit_beads ☆ #lengthenyourspine #foldingover #headdown #inversionaddict #loveyourpractice #loveyoga #yogalove #yogainspiration #yogagirl #yogagram #yogisofinstagram #igyogacommunity #weareallconnected #igyogachallenge #myyogalife #myyogajourney #yogateacher #alignment

A post shared by Saskia Alexandra | YOGAteacher (@saskia.yoga) on

Ako na to? Postavte sa rovno a chodidlá majte rozkročené na šírku ramien. Nakloňte sa dopredu bez toho, aby ste ohli kolená a natiahnite sa čo najbližšie smerom ku podlahe. Všetko robte pomaly, hladko, bez náhlych pohybov a potiaľ, pokiaľ je to možné. Urobte 2-3 série po 15 cvikoch (resp. sklonoch).

Úklony do strán

Tento cvik vás svojimi výsledkami naozaj prekvapí! Stojte vo vzpriamenej polohe a nohy rozkročte na šírku ramien. Vykonávajte krátke úklony, najprv na jednu stranu, potom na druhú. Ak chcete posunúť toto cvičenie na vyšší level, môžete ho skúsiť vykonávať s činkami, no ak ste začiatočníčka, začnite pokojne bez nich. Urobte 3 série, pričom vykonajte 15-20 úklonov na každú stranu.

View this post on Instagram

✨Day 3️⃣ of #MyHealthySpine is #SideBends or #ArdhaChandrasana ✨ I chose to #stretchout in side bends. This simple stretching exercise is especially good in spinal alignment by strengthening your lateral (side) muscles, bringing balance to your entire body. Over time, it lengthens the abdominal muscles, hips and thigh muscles, while improving flexibility in the spine. #Bend according to your flexibility daily and allow your body to adjust over time. Keep your back as straight as possible, avoid leaning forward as you bend to the side with each inhalation. Bring yourself back to the center with each exhalation. Enjoy your practice ✨✨ Hosts: 🧘‍♀️ @carolineanneyoga 🧘‍♀️ @auri_yoga 🧘‍♀️ @sakshiguptayoga . Sponsors: ✨ @liquidoactive ✨ @onzie ✨ @theelephantpants ✨ @pranamat #scoliosis #getfit #wellness #fitspiration #winteryogi #stretch #yogachallenge #acrovinyasa #yogisbestof2017 #yogafun #corestrength #strength #ayearofyoga2018 #elevateyourshape #hathahotties #backbendontrend2 #bestrong #differentwaysofyoga #doyouyogain2018 #takewinterflight #bendfortheloveofit #invertyourself #invertyoself #30dayyogaliving #fitspo

A post shared by Annie Chua (@anniechuabl) on

Kliky

O tomto cviku ste už určite počuli, no možno ani vy nepatríte medzi jeho priaznivcov. Keď mu však prídete na chuť, pomôže vám vybudovať svalstvo na rukách, chrbte i hrudi, čím zároveň zatočí s tukom na týchto problematických partiách. Technika nie je zložitá: dôraz klaďte najmä na pevné držanie tela, či už v dolnej alebo hornej polohe a na správne ohýbanie rúk v lakťoch. Začnite pomaly a postupne sa dopracujte k 2-3 sériám po 20-30 klikoch.

Pozícia cibule

Účinnosť tohto cviku sa prejaví už po niekoľkých pravidelných opakovaniach. Ľahnite si na brucho a z podložky zdvihnite hlavu, nohy i ruky, ktoré predpažíte. Potom si rukami uchopte členky, zhlboka sa nadýchnite a zostaňte v tejto polohe niekoľko sekúnd. Pomaly vydychujte a vráťte sa do východiskovej polohy.

Loďka

Ak sa rozhodnete pre toto cvičenie, vaša chrbtica vám rozhodne poďakuje! Ľahnite si na brucho a naťahujte ruky a nohy smerom nahor, pričom jemne ohýbajte chrbát. Vydržte v tejto pozícii niekoľko sekúnd. Urobte 3 série po 15-20 opakovaniach.

aqua-comfort.net

Šup na fitloptu

Gymnastická lopta je veľmi užitočným pomocníkom, a to najmä v prípade, že vám záleží na vašej štíhlej línii. Existuje veľké množstvo cvikov, ktoré je možné na fitlopte realizovať a jedným z nich je aj tento. Ľahnite si na brucho (samozrejme na loptu), nohy rozkročené na šírku ramien položte na zem a dlane na zadnú časť hlavy. Ramená a hornú časť chrbta dostávajte striedavo do vyššej a nižšej polohy, pričom sa krk snažte držať rovno. Urobte 2 série po 15 opakovaniach.

https://twitter.com/iFitnessYSalud/status/835612231593263109

Mostík

Ak ste už ako dieťa skúšali urobiť excelentný mostík, no nejako sa vám nedarilo, možno je čas vyskúšať to znova. Samozrejme, ani teraz to nepôjde bez prípravy. Odporúčame začať s ním až po približne 2 týždňoch pravidelného tréningu, ktorý zahŕňa predchádzajúce cvičenia.

Cesta za vysnívanou postavou je síce dlhý a často i zložitý proces, no keď raz začnete, pravdepodobne vás už nič nezastaví. Všetko, čo potrebujete, je pevná vôľa, vytrvalosť a motivácia, ktorou vám zaručene budú i prvé výsledky. A tie sa dostavia, verte nám!

Čo vás motivuje k pravidelnému tréningu? Máte vlastné nápady, ktoré vám pomáhajú prekonať sa aj v dni, kedy sa vám cvičiť vôbec nechce? Podeľte sa o ne i s nami a motivujte nás.

Pozri aj: Zariskovala a v nových šatách vyzerala ako grécka bohyňa! Vojvodkyňa Kate má jednoducho štýl, ktorý obdivujú ženy po celom svete

 (Katuš), takprosto.cc

1
Komentovať