Dlhodobo som trpela bolesťami chrbta a potom mi fyzioterapeutka poradila tieto cviky. Odvtedy prešli už 2 týždne a bolesti konečne prestali

Monizz

Boľavý chrbát v dnešnej dobe trápi mnoho ľudí a len ťažko si s ním poradiť. Zbytočná je snaha držať chrbát vystretý, keď to nie je také jednoduché. Pri mnohých zamestnaniach je zdravá chrbtica skutočnou utópiou.

Článok pokračuje pod videom ↓
pexels.com

S bolesťami chrbta si však poradíte aj sami. Okrem množstva správnych cvičení na fyzioterapeutickej rehabilitácii, si môžete pocvičiť aj doma pri sledovaní televízie. Je to pohodlnejšie, pokojnejšie a nemusíte čakať, kým sa dostanete na rad. Týchto 5 top cvičení zostavila profesionálna fyzioterapeutka.

Mostík

Ľahnite si na chrbát, kolená ohnite a chodidlá položte na šírku ramien. Uvoľnite ruky, nezatínajte ich do podložky. Nadvihnite panvu a telo tak, aby bola chrbtica vo vodorovnej polohe. Ak to neviete sami, nech vám zo začiatku pomáha partner. Túto pozíciu udržte 3 sekundy a potom sa pomaly vráťte do východiskovej pozície. Opakujte 10 krát.

youtube.com

Cibuľa

Ľahnite si na brucho, kolená ohnite a uchopte členky. S nádychom sa dvíhajte a ohýbajte sa stále viac, pokiaľ vám to vaša chrbtica dovolí. Pokúste sa odtrhnúť nohy od podložky až po stehná. Potom sa začnite pomaly hojdať na bruchu dopredu a dozadu. Posilníte tak svaly chrbta aj hrudník. Vydržte čo najdlhšie a zhlboka dýchajte.

youtube.com

Bočná doska

Dostaňte sa do pozície na pravom boku (môžete tak urobiť z pozície na kolenách, alebo na ležmo naboku). Roztiahnite dlaň, mala by sa nachádzať v rovine pod ramenom. Napnite špičky na nohách, vystrite nohy a stiahnite zadok. Váhu spodnej časti tela držte na pravej päte, váhu vrchnej časti tela na pravej dlani. V pozícii vydržte aspoň 5-10 sekúnd a zhlboka dýchajte. Potom pomaly vymeňte strany. Opakujte aspoň 3 krát.

dailytelegraph.com

Pokrčená sviečka

Ľahnite si na chrbát, kolená ohnite, ruky majte pripažené k telu. Potom sa pomaly vyšvihnite kolenami k tvári, rukami si môžete podopierať bedrá. V tejto pozícii zotrvajte 10 sekúnd a potom sa vráťte späť do ľahu. Opakujte 10 krát.

youtube.com

Výpady

Postavte sa, potom jednou nohou urobte krok vpred a pokrčte ju do pravého uhla, druhú zatiahnite dozadu tak, aby bol nárt celou plochou na podložke. Ruky položte na boky a ohnite sa opatrne dozadu pokiaľ vám telo dovolí. Spolu s chrbtom zakláňajte aj hlavu. Keď už viac nemôžete, ruky dajte z bokov pomaly dolu a vystrite ich rovno nad hlavu. V začiatkoch tohto cvičenia nech pri vás stojí partner, inak by ste mohli stratiť rovnováhu. Opakujte 10 krát.

gethealthyu.com

Pozri aj: Jesť na raňajky je absolútny nezmysel, tvrdí známy lekár! Ak chcete schudnúť, namiesto večere darujte nepriateľovi svoje raňajky

zdroj: babskeveci.sk (M)