Jesť na raňajky je absolútny nezmysel, tvrdí známy lekár! Ak chcete schudnúť, namiesto večere darujte nepriateľovi svoje raňajky

Monizz

Foto: maxpixel

Významný kardiológ a srdcový chirurg Leo Bokeria je vo svete známy vďaka svojim prevratným tvrdeniam, dokonalým operáciám, ale aj odbornosti, ktorú preukazuje už celé desaťročia. Mnoho pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami sníva o tom, že sa s ním stretne.

Článok pokračuje pod videom ↓
wikimedia.org

Najnovšie však doktor Bokeria spochybňuje tvrdenie o potrebe raňajok, vďaka ktorým sa metabolizmus naštartuje a telo potom funguje správne celý deň. Tvrdí, že ak chce niekto zhodiť kilá, práve raňajok by sa mal vzdať. Podľa neho telo oveľa jednoduchšie znesie vynechanie raňajok ako vynechanie večere.

Raňajky sú nezmysel

„Jesť na raňajky je absolútny nezmysel. Prebudíte sa, vaše telo ešte len začína chápať, že je nový deň a vy už sedíte pri stole a plníte žalúdok jedlom, ktoré mozgu aj neprebudenému telu spôsobuje totálny šok a zmätok. Potom sa oblečiete a odídete do práce. Povedzte si, kto z vás je zamestnancom? Vy alebo vaše telo?“, mieni doktor Bokeria.

pixabay.com

Podľa odborníka by sme ráno po prebudení mali vypiť len šálku kávy, čaju alebo iného teplého nápoja. Pokojne aj horúcej vody s citrónom.

Dopoludnia by sme mali zjesť len menšiu porciu výživného jedla ako je sendvič, zeleninová bageta alebo jednoducho pečivo s dávkou vlákniny v podobe šalátu a trochy šunky či vajec.

pixabay.com

Až večer prichádza podľa lekára ten správny čas na poriadne jedlo. Skôr, ako sa najeme, by sme si mali dať krátke cvičenie na uvoľnenie svalstva, zaplávať si alebo ísť na krátku prechádzku na čerstvý vzduch, kde sa rozpumpuje nielen náš lymfatický a cievny systém, ale precvičíme aj svalstvo. Až potom si môžeme dopriať dávku mäsa s prílohou. „K tejto teórii som prišiel na základe pozorovaní ľudí z krajín, kde žijú presne takýmto spôsobom,“ tvrdí doktor Bokeria.

pexels.com

Tvrdenia Bokeriu potvrdzuje aj ďalší renomovaný odborník z Cornellskej Univerzity, David Levitsky. Ten vykonal komplexné štúdie, pri ktorých sa utvrdil v tom, že pri vynechaní raňajok aspoň niekoľkokrát do týždňa ľudia výrazne schudli. Na obed si dopriali niečo menšie a na večeru vôbec nezjedli viac ako obvykle, práve naopak. Zjedli ešte menej.

Ak aj vás trápia kilá navyše a premýšľate nad spôsobom, ako ich zhodiť a pritom sa veľmi nevytrápiť, skúste túto metódu. Ak vydržíte aspoň dva týždne, uvidíte, či funguje aj na váš metabolizmus. Nezabúdajte však na pohyb aspoň v podobe každodenných prechádzok. Vyhnúť by ste sa mali aj niektorým druhom potravín, najmä taveným syrom, klobáse, sladkým cereáliám, instantným jedlám a sladkým vodám.

Vyskúšate? Dajte nám vedieť  v komentároch.