Stačí vám len táto surovina a voda. Tento nápoj je najlepší na detoxikáciu organizmu, ale aj na chudnutie

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Ľudia objavili hrozno náhodne a je to považovaný za jeden z najdôležitejších potravinových objavov vôbec. Sušené hrozienka sú navyše plné vitamínov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vitamíny, vláknina aj minerály sú v tomto sušenom ovocí bohaté. Portál Brightside však medzitým zverejnil aj to, že hrozienka môžu byť ešte prospešnejšie, pokiaľ ich na noc namočíte do vody. Voda rozpúšťa všetky minerály a zvyšujú sa vlastnosti tohto silného ovocia. Toto sú však tie najväčšie zdravotné výhody tejto „hrozienkovej vody“, ktorú by ste mali vypiť hneď po prebudení.

Foto: unsplash

Vaša pečeň a črevá sa ľahšie zbavia toxínov

Ľudia, ktorí patria k fanúšikom ajurvédy už dlho poznajú hroziekovú vodu na čistenie pečene a čriev. V skutočnosti detoxikačné vlastnosti hrozienok vysvetľuje veľké množstvo antioxidantov a vlákniny, ktoré sa v nich nachádzajú. Práve antioxidanty pomáhajú pečeni pracovať správne a správne vykonávať detoxikačnú funkciu. Keď si dáte hrozienkovú vodu na prázdny žalúdok, vaše telo bude pracovať rýchlejšie.

Viac energie

Vedci a odborníci na šport sa domnievajú, že hrozienka môžu slúžiť ako náhrada za energetické tyčinky. Hrozienka obsahujú veľké množstvo vlákniny a mikroživín a nemajú pridaný cukor, na rozdiel od mnohých energetických tyčiniek, ktoré z nich robia perfektné zdravé občerstvenie. Keď ich užijete ráno, naplnia vás energiou na celý deň a vyskúšať ich môžete aj pred tréningom.

Foto: unsplash

Hladina cholesterolu sa zníži

Štúdie tiež preukázali, že hrozienka sú v porovnaní s inými potravinami bohaté na vlákninu, draslík a antioxidanty. Ľudia, ktorí pravidelne konzumujú hrozienka, majú ideálny krvný tlak a dokonca aj nižšiu hladinu cholesterolu, čo významne znižuje riziko srdcových chorôb.

Pitie takejto vody zároveň mnohí ľudia považujú aj za vynikajúci nápoj na chudnutie. Dávajte si však pozor, hrozienková voda nie je liek na všetko a žiadny liek nenahrádza. Pokiaľ máte problémy so srdcom, pečeňou alebo inými orgánmi, určite navštívte lekára a užívajte lieky.

Najnovšie články