Na bolesť kĺbov mi vôbec nič nezaberalo. Potom som objavila tento trik s citrónovou kôrou, ktorý odstráni bolesti a zápaly kĺbov, šliach a väzov

Lucia Taňkošová

Pri ich konzumácii máme na tvári často vtipný výraz a mnohí ich kvôli veľkej kyslosti neobľubujú. Citrón však patrí medzi najzdravšie druhy ovocia na našej zemi. Obsahuje veľké množstvo základných živín, ktoré sú pre naše telo nevyhnutné. Citróny sú vhodné aj na boj proti rôznym chorobám. Ak sa chcete o ich benefitoch dozvedieť viac, prečítajte si nasledujúce riadky. 

Článok pokračuje pod videom ↓
bbcgoodfood.com
bbcgoodfood.com

Citróny, ktoré sú bohaté na vitamíny A, C, B1, B6 či draslík, bioflavonoidy (tzv. vitamín P), kyselinu listovú, magnézium, pektín, fosfor a kalcium sú výbornými pomocníkmi napríklad pri cukrovke a ich pravidelná konzumácia posilňuje imunitu. Zároveň pozitívne vplývajú na trávenie, funkciu čriev a pečene. Dokonca ak budete počas tehotenstva piť ráno teplú vodu s odšťaveným citrónom, uľahčíte si tak komplikácie s rannou nevoľnosťou.

tdhealthyfood.com
tdhealthyfood.com

Užitočná je aj citrónová kôra, ktorá má antiseptické a protizápalové účinky a priaznivo pôsobí na cievy. Okrem iného sa však citróny dokážu popasovať aj s bolesťami kĺbov. Môžete ich použiť buď tak, že:

Dva citróny zbavíte šupky, ktorú následne umiestníte do skleneného pohára, resp. zaváraninovej fľaše. Šupky zalejete olivovým olejom, pohár dobre uzavriete a odložíte na 14 dní. Po dvoch týždňoch je olej pripravený na používanie. Namočte gázu do oleja a umiestnite na boľavú časť tela, previažte obväzom a nechajte pôsobiť celú noc.

kôru z dvoch citrónov nastrúhame za pomoci strúhadla. Mali by ste použiť iba žltú, nie bielu časť. Položte kôru na boľavé miesto a dobre upevnite, resp. obviažte obväzom. Nechajte pôsobiť zopár hodín.

Po pravidelnom opakovaní tejto procedúry by sa mala bolesť kĺbov postupom času vytratiť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová), tdhealthyfood.com