Tajný recept na rýchle chudnutie. Dajte dole päť kilogramov len za dva dni

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Petržlen je jedna z veľmi obľúbených koreňových zelenín, no len málokto vie, že sezónne jedenie petržlenu je pre naše telo nedostatočné. Americký lekár John R. Christopher je odborník na bylinné lieky. Často svojim pacientom radí jesť veľa petržlenu a to na prevenciu alebo samotné ochorenie obličiek.

Článok pokračuje pod videom ↓
petrzlen1
takprosto.cc

Lekári hovoria, že petržlen je veľkým spojencom v boji proti problémom s močovými cestami a rôznym ochoreniam obličiek. Liečivá zložka je predovšetkým koreň a listy. Existuje mnoho receptov na liečivé čaje s petržlenom a je tiež vhodný pri boji s obezitou. Jeden taký recept sme si pre vás pripravili aj my.

Budete potrebovať:

1 liter vody

5 zväzkov petržlenu

Postup:

Najskôr je potrebné petržlenovú vňať dobre opláchnuť a nasekať na drobno. Do hrnca nalejte liter vody a priveďte ju k varu. Hrniec s vriacou vodou odstavte a do vnútra hoďte lístky petržlenovej vňate. Nechajte ju vylúhovať po dobu 15-20 minút.

petrzlen2
care2.com

Čaj pite teplý alebo studený, podľa toho, čo preferujete viac. Ak vám nechutí, pridajte pár kvapiek citrónovej šťavy a prípadne aj lyžičku medu. Čaj by ste mali vypiť aspoň 20 minút pred jedom a približné množstvo asi 250 ml.

 Pite ho maximálne po dobu dvoch týždňov 1 krát denne a po tejto kúre musí nasledovať mesačná pauza. Chudnutie pomocou petržlenového čaju prinesie svoje výsledky len v prípade, že k celému procesu zaradíte aj zdravú stravu bohatú na vitamíny a hlavne musíte piť aj dostatok iných tekutín.

petrzlen3
allrecipes.co.uk

Ešte predtým, ako s kúrou začnete sa odporúča konzultovať ju s lekárom. Petržlen je vo veľkých množstvách kontraindikovaný a to najmä u osôb s chronickým ochorením močového ústrojenstva rovnako sa tiež neodporúča pre tehotné ženy. S petržlenom teda opatrne, no ak dodržíte všetky pravidlá užívania, výsledky vás naozaj prekvapia.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články