Túto radu od kamarátky, ktorá schudla 13 kilogramov by som vyvážila zlatom! Túto vec majú doma všetci a naozaj funguje

Monizz

Želatína sa vo väčšine domácností používa len v kuchyni. Popravde, je to obrovská škoda, lebo jej využitie je oveľa širšie a len málokto o ňom vie. Obsahuje to najlepšie, čo môžete svojmu telu dať.

pixabay.com

Želatína pozostáva z bielkovinových látok živočíšneho pôvodu a len jedna polievková lyžica obsahuje až šesť gramov takýchto bielkovín. Okrem nich v takejto lyžici nájdete aj fosfor, síru, vápnik, horčík, železo, meď, sodík, či aminokyseliny. A práve tie zásobujú ľudské telo energiou a stimulujú produkciu rastového hormónu, posilňujú srdcový sval a činnosť mozgu. Telo každého pacienta s problémovým tráviacim traktom by ju milovalo, pretože nespôsobuje žiadne zvyšovanie tvorby žalúdočných štiav a takisto nasycuje – keď ju zjete, znížite pocit hladu a tak sa neprejedáte.

A zoznam nekončí

Až jednu tretinu z aminokyselín tvoria glycíny. Tie sú prospešné pri liečbe zápalov a tak si želatínou môžete pokojne potierať aj rany, ktoré sa po jej účinkoch rýchlejšie zahoja. Známy je aj účinok na kosti a kĺby, ktoré vďaka pravidelnej konzumácii želatíny dostávajú tiež svoju dávku potešenie. Meď a fosfor významne zvyšujú hustotu kostného tkaniva, čím zabraňujú vzniku alebo zhoršeniu osteoporózy. Kolagén zasa podporuje pevnosť chrupaviek a uľahčuje pružnosť a pohyblivosť kĺbov. Funguje dokonca aj proti artritíde. No a pomôcť môže želatína aj ženám v menopauze, kedy telo viac ako inokedy potrebuje vápnik.

wikipedia.org

Už žiadne zápchy, toxíny, chrípky

Pravidelnou konzumáciou želatíny sa črevá dajú takpovediac do pohybu, budú sa hýbať stále a tak akurát. Vyčistia sa črevné klky a stimuluje sa produkcia tráviacich štiav, ktoré môžu spôsobovať gastritídu, pálenie záhy, či iné ťažkosti. Spomínaný glycín pomôže pečení odstrániť z tela toxíny, zbaviť sa rádionuklidov, solí a ťažkých kovov. No a nakoniec aminokyseliny pomôžu posilniť imunitný systém, zvýšiť odolnosť organizmu voči infekciám a vírusom. Jej tvorbu môžete tiež podporiť užívaním vitamínu C.

pixabay.com

Pre lepší spánok a krásny vzhľad

V neposlednom rade je želatína fantastickým životabudičom. Akokoľvek čudne to znie, vďaka želatína budete lepšie spať a tak budete na druhý deň čerství ako rybičky! Hormonálne hladiny sa takisto dajú do pohybu a zlepšia svoje hodnoty natoľko, že prebytok estrogénu (najmä u žien) bude rýchlo preč. Kolagén neurobí svoju robotu len v kĺboch a chrupavkách ale aj na koži a v nej. Pomáha zjemniť vzhľad strií, celulitídy, ale vo všeobecnosti urobí pokožku jemnejšou, pružnejšou a vyhladenejšou. Preto netreba zabúdať na to, že o pleť sa treba starať nielen zvonka, ale aj zvnútra. Dobrú prácu urobí aj na nechtoch a vlasoch.

pixabay.com

Ako ju užívať?

Denná dávka, ktorú telo potrebuje, sú asi dve polievkové lyžice želatínového prášku, ktoré by ste mali zapiť pohárom teplej alebo aspoň vlažnej vody. Na to si hoďte jedno céčko a kúru udržiavajte denne zhruba štyri týždne. Potom si dajte na mesiac pauzu a pokračujte odznova.

Takisto môžete užívať želatínu najneskôr tri hodiny pred spaním, po poslednom jedle. Zrieďte polievkovú lyžicu želatíny v tretine šálky studenej vody a vypite. Nepochybne sa oplatí posvietiť si aj na použitie zvonka a to najmä v podobe masiek na vlasy, či na pleť. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Chystala som sa na maľovanie bytu a chcela som zmenu. Týchto 10 perfektných nápadov oživí fádne steny a dodá interiéru nádych luxusu a elegancie

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

0
Komentovať