Doma ho máte určite aj vy. Tento výživový doplnok o 60 % znižuje úmrtnosť na koronavírus

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Zdá sa, že štúdia sa potvrdila a vitamín D znižuje úmrtie na covid-19 o 60 %. Teraz mnohé nemocnice vyzývajú na okamžité zavedenie v rámci liečby v nemocniciach.

Ako informuje portál Daily Mail, podľa štúdie publikovanej Social Science Research Network, účinnosť vitamínu D3 na viac ako 550 ľuďoch prijatých na covid oddelenie v nemocnici Hospital del Mar v Barcelone v Španielsku. Zistili, že u pacientov, ktorým podávali dávky vitamínu D, bola o 80 % nižšia pravdepodobnosť, že budú vyžadovať liečbu na jednotke intenzívnej starostlivosti.

FOTO TASR – Pavel Neubauer

Výrazne znižuje riziko

Dospeli taktiež k záveru, že vitamín D o 60 % znižuje úmrtnosť na koronavírus. Táto štúdia je skutočne dôležitá, pretože potvrdzuje to, čo mnohí tušili už v začiatkoch pandémie. Je teda pravdepodobné, že sa vitamín D bude podávať každému pacientovi s koronavírusom.

FOTO TASR – Dano Veselský

Výskum je zatiaľ predbežný, no veľmi dôležitý. Vedci zistili, že na JIS bolo prijatých len 5 % ľudí, ktorí boli liečení na koronavírus. Podávanie vitamínu D pacientom výrazne znížili potrebu kritickej starostlivosti, dokonca o viac ako 80 %. Nízka hladina vitamínu dokonca zvyšuje riziko úmrtia. Dôkazy o prepojení koronavírusu a vitamínu D sa ešte stále skúmajú a prehodnocujú, no výsledky sú jasné.

0
Komentovať