Dlho ma trápila nadváha a už nefungovalo ani cvičenie a diéty. Potom som stavila na túto klasiku a za 7 dní sa mi podarilo zhodiť 5 kilogramov

Mary

Už ste počuli o diéte, kde sú hlavnými zložkami repa a kefír ? Ak nie, tak pozorne čítajte. Kefír a repa sú v dnešnej dobe dostupné suroviny. Nájdete ich takmer v každom obchode. Sú skvelými pomocníkmi pri chudnutí, dokážu zbaviť vaše telo niekoľkých kilogramov už behom niekoľkých dní. 

pixabay

Kefír a repa majú okrem pomoci pri chudnutí aj veľa iných benefitov pre naše telo. Patrí medzi ne aj posilnenie imunity či pružnejšia pleť, ale aj doplnenie potrebných živín, minerálnych látok a vitamínov.

Kefír

Kefír patrí medzi potraviny, v ktorých sa nachádza najviac probiotických látok. Vyrába sa hlavne z kravského či kozieho mlieka, ale dá sa pripraviť aj z kokosového mlieka. Kefír obsahuje vápnik, horčík, veľké množstvo vitamínu B12 a K2, enzýmy, ale aj prospešné probiotiká. Kefír nám ponúka rôzne benefity, ako sú posilnenie imunity, boj proti alergiám, podpora trávenia či účinná detoxikácia organizmu.

Repa

kefir 2
pixabay.com

Je skvelým doplnkom zdravej výživy, pri správnej úprave je veľmi chutná a vhodná ako príloha k mäsu či zamiešaná do rôznych šalátov. Červená repa obsahuje veľa telu prospešných látok. Je to hlavne vysoký obsahu vitamínu C, ale aj minerálne látky ako sú horčík, železo, jód alebo draslík. Pozitívne vlastnosti repy sme objavili už dávno, avšak dodnes ich málo z nás berie na vedomie. Znižovanie krvného tlaku, posilnenie imunity, podpora činnosti žalúdka pri trávení, ale aj podpora kardiovaskulárneho systému. Tieto benefity nám repa okrem pomoci pri chudnutí ponúka.

Kefír s repou ako pomocníci pri chudnutí

Táto metóda chudnutia je vhodná pre ľudí, ktorí chudnú aktívnym cvičením, ale z nejakého dôvodu sa ručička na váhe stále drží na tom istom čísle. Diéta z týchto dvoch surovín sa môže niektorým ľuďom zdať náročná.

Počas troch dní si budeme musieť vystačiť s 1,5 kg varenej červenej repy, 1,5 litrom nízkotučného jogurtu a 1,5 – 2 l vody. Toto množstvo potravín by ste si mali rozdeliť tak, aby vám vydržalo na päť až šesť dní. Pri tejto diéte je dôležité sa  uistiť, že pijete dostatočné množstvo vody.

pixabay

Pokiaľ neviete jesť repu či piť kefír oddelene, môžete si z týchto surovín pripraviť vynikajúci koktail, ktorý bude lepšie chutiť, ale zároveň tak dodržíte všetky kroky diéty.

Ak ste diétu dodržali, v štvrtý deň si môžete do jedálnička pridať 400 gramov vareného mäsa alebo rýb, citrusy, ale aj jablká.

Takáto strava pomáha pri chudnutí, ale nezabúdajte na to, že nie všetci si ju môžu dovoliť. Sú to napríklad ľudia s poruchou pečene, žalúdka alebo obličiek.

Chudnutie, zdravá strava či cvičenie sú dnes témy, s ktorými sa stretávame najčastejšie. Nemali by sme ich brať na ľahkú váhu, pretože koniec koncov, sme to, čo jeme.

Pozri tiež: Toto je 8 kritérií, podľa ktorých muži posudzujú ženskú krásu a pôsobia ako magnet. Najviac ma zarazil bod č. 7

sovkusom.ru

0
Komentovať