Tento ľudový domáci recept ma naučila ešte moja babička! Vždy mi pomohol proti kašľu a moje deti si ho vyžadujú, aj keď choré vôbec nie sú

Monizz

Kašeľ nás potrápi najmú v sychravom období, kedy chtiac-nechtiac prijímame pľuvance od ľudí v mestskej hromadnej doprave, v potravinách či prakticky na akomkoľvek verejnom priestranstve, kde sa ocitneme. Na kašeľ však existuje starý domáci recept, ktorý síce nie je veľmi vábny, zato účinný je až až!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Suchý kašeľ, vlhký kašeľ či dusivý kašeľ. Všetky majú spoločného menovateľa – chorobu. Či už je to vírus alebo infekcia, liekom sa nevyhnete. Ak ich nechcete užívať príliš veľa a zároveň si túžite pomôcť naozaj efektívne, vyskúšajte kvapky a sirupy nahradiť týmto.

Medovo-horčicová kompresia

Pripravte si:

1 PL medu

1 PL horčičných zrniečok

1 PL rastlinného oleja

trochu múky

Zmiešajte med, horčičné zrniečka a olej a potom pomaly pridávajte múku. Malo by vám vzniknúť niečo ako cesto na koláč. Keď dosiahnete takúto hmotu, zabaľte hmotu do handričky a priložte si ju na pľúca (pozor, nie na srdce). Potom si hrudník obaľte šálom a nechajte pôsobiť hoc aj celú noc, ak sa vám handrička nezošmykne.

pixabay.com

Med je známy svojimi liečivými vlastnosťami, používa sa hlavne na liečbu zápalových a respiračných chorôb a takmer všetkých ochorení dýchacieho systému. Pridávame si ho do nápojov, sladíme ním koláče a omáčky, no len málokto ho používa priamo na telo. A to by ste sa čudovali, aký je v takomto podaní účinný.

Tento medový zábal by ste si nemali ukladať na pľúca, ak ste alergický na niektorú zo zložiek. Ak pocítite svrbenie, pálenie či nepríjemný pocit na koži, dajte medovú kompresiu radšej dole. Postihnutú oblasť opláchnite vlažnou alebo teplou vodou a viac to neskúšajte. Pravdepodobne máte alergiu alebo ste na niektorú zo zložiek citlivejší.

pixabay.com

Niekedy kašeľ jednoducho neprechádza, aj keď človek už dávno nie je chorý. Je to najmä vlhký kašeľ, ktorý sa v našich prieduškách drží ako kliešť a znepríjemňuje nám život. O to skôr je dobré venovať trochu času a úsilia prírodným liečivám, ktoré sa s nepríjemnými ťažkosťami vysporiadajú častokrát rýchlejšie a jednoduchšie ako medicína založená na báze chémie. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Do črepníka som rastlinkám dala 1 lyžičku cukru ešte pred polievaním. Nikto neveril, že to môže mať účinok, kým nevidel moje izbové kvetiny!

zdroj: babskeveci.sk (M)

Najnovšie články