Nedarí sa vám dlhodobo schudnúť? Vyskúšajte tento trik na zdravé chudnutie a po týždni budete až o 5 kilogramov ľahšie

Lucia Mužlová

Na začiatku by som vám rada povedala, že každý sme nejaký. Je len a len na nás, ako sa vyrovnáme s našim výzorom a či sa rozhodneme niečo meniť. Smutné však je, keď vidíte ženu, ktorá stratila tú povestnú iskru v očiach. Naše osobnostné vyžarovanie pochádza z nášho vnútra a nezáleží na tom, ako vyzeráte, ale na tom, ako sa cítite.

Článok pokračuje pod videom ↓
chudnutie5
cheapphen375online.com

V dnešnom článku si povieme niečo o tom, ako znovu oživiť iskru v našich očiach a povieme si základy jednoduchého a „bezbolestného“ chudnutia. Nie je to prechádzka ružovou záhradou, to mi môžete veriť. Ak však nechcete svoje telo zmeniť kvôli ostatným, zmeňte ho radšej najmä kvôli sebe a svojmu zdraviu. Tieto tipy vám dopomôžu k lepšej postave a k tomu, aby ste sa sami cítili dobre. Ak ste stratili aj poslednú nádej, možno vám dnes trochu pomôžeme.

Ako na zdravé chudnutie?

Pite vodu ešte predtým, ako budete jesť

Urobte si z toho zvyk. 10 minút pred akýmkoľvek jedlom sa snažte vypiť pohár vody. Ešte lepšie urobíte, ak vypijete rovno dva menšie poháre. Voda pomáha pri detoxikácii organizmu a taktiež napomáha k dobrej a správnej funkcii vnútorných orgánov. Podporuje látkovú výmenu a „spláchne“ všetko, čo v črevách nemá byť a pripraví ich tak na príjem potravy.

Pridajte do jedál chilli alebo pálivú papriku

Ak máte radi korenené jedlá, máte vyhraté. Korením nešetrite. Pálivá paprika alebo chilli napomáhajú k spaľovaniu tukov.

Prechádzajte sa 2-krát rýchlejšie

chudnutie4
rd.com

Skúste počas prechádzky zvýšiť tempo chôdze. Nehovorím, že máte rovno utekať, len choďte rýchlejšou chôdzou aspoň nejaké úseky. Ak nemáte čas na cvičenie, no stíhate prechádzky so psíkom alebo len idete pešo z práce, pridajte do tempa a spaľujte kalórie rýchlejšie.

Nahraďte prejedanie pomalým jedením

Pokiaľ budete každé sústo jesť pomaly, pomaly prežúvať a budete sa na jedenie viac sústrediť, prestanete sa prejedať. To je tajomstvo štíhlej postavy mnohých žien vo svete. Vyskúšajte to napríklad na týždeň a uvidíte, že si na to zvyknete a neskôr vám to už ani nepríde zvláštne.

chudnutie3
pagetrawler.com

Ak budete dodržiavať tieto jednoduché pravidlá, skôr či neskôr sa vám podarí nejaké to kilo zhodiť. Začnite malými krokmi. Zmeňte svoj jedálniček, odstráňte z neho sladkosti a nezdravé jedlá a uvidíte. Samozrejme, že výsledok sa nedostaví hneď za pár hodín. Jedná sa o dlhodobý proces a v podstate aj životný štýl.

Naše telo je veľmi šikovné. Je jeden trik, vďaka ktorému môžete svoje telo oklamať. Napríklad, keď si zapcháte nos a prežujete najskôr zemiak a následne jablko, nebudete medzi nimi cítiť žiadny rozdiel. Chuť a vôňu jedál môžete využiť vo svoj prospech a to, ako budete potraviny vnímať, bude mať vplyv na dosiahnutie vášho cieľa.

chudnutie6
lifespan.com

Do jedálnička zahrňte viac polievok, mäsa, zeleniny, ovocia, rýb a strukovín. Ak hľadáte príklad nejakého zdravého a vynikajúceho jedla, vyskúšajte túto „sekanú“ z kuraciny.

Budete potrebovať:

400 gramov mletého kuracieho mäsa

1 vajíčko

1 cibuľa

100 gramov tvrdého syra

1 paradajka

2 lyžice paradajkového pretlaku

vňaťka

soľ a korenie

Postup:

Očistíme si cibuľu a nakrájame ju na drobné kúsky. Podusíme ju chvíľu na troške oleja alebo na vode. Následne k cibuli, ktorú sme si dali do misky, primiešame kuracie mleté mäso, vajíčko a okoreníme osolíme. Po chvíľke primiešame syr a vňaťku alebo inú bylinku podľa chuti, napríklad bazalku. Celú zmes dáme do zapekacej misky a na vrch dáme nakrájanú paradajku a paradajkový pretlak. Celú sekanú pečieme na 230 stupňov zhruba 30 minút. Potom na vrch nasypeme ešte trochu tvrdého syru a pečieme ďalších 30 minút. Ak chcete, do zmesi môžete pridať napríklad aj rascu, koriander, rozmarín či iné korenie pre zlepšenie a zvýraznenie chuti. Dobrú chuť.

chudnutie2
takprosto.cc

Prajem vám, aby ste boli vy sami pre seba zdrojom inšpirácie, sily a radosti, a to bez ohľadu na to, čo si o vás myslia druhí. Som si istá, že tieto tipy vám pomôžu pri zdravom chudnutí, prípadne vám pomôžu zlepšiť niektoré vaše zdravotné problémy. Zdieľajte tieto rady aj so svojimi priateľmi, pre ktorých môže byť článok nakopnutím a inšpiráciou. V jednoduchosti je predsa krása.

Pozri tiež:  Zdravým maškrtením k úsmevu? 7 potravín, ktoré dokážu vždy pozdvihnúť vašu náladu

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

 

Najnovšie články