11 príznakov, že s vašim močovým mechúrom nemusí byť všetko v poriadku. Rozhodne nejde len o zápal, či nachladnutie

Monizz

Obličky a močový mechúr sú orgány, ktoré dokážu kvalitu nášho života významne ovplyvniť. O to skôr, ak sú s nimi menšie, či väčšie problémy. Nie nadarmo sa hovorí, že ten, kto mal raz „močáky“ sa ich už nikdy nezbaví. Čo však s tým, ak sa problémy vracajú alebo pretrvávajú?

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Vyšetrenie neodkladajte

Tu to pichne, tam to zaštípe, inde to jednoducho tupo zabolí. Problémy s chodením na toaletu, či bolesťami v podbruší a v krížovej oblasti rozhodne nie sú hodne mávnutia rukou a samé od seba nikoho neprejdú. Návšteva lekára je v tomto prípade nevyhnutná, aj keď ste si stopercentne istí, že ste len nachladli. Problémy v tejto oblasti môžu totiž signalizovať aj oveľa horšie ochorenia. Rakovinu.

pixabay.com

V USA diagnostikujú rakovinu močového mechúra viac ako 70 000 pacientom. Čísla chorých mužov sú pritom o tri až štyrikrát vyššie ako čísla chorých žien. Ak máte tieto príznaky, zvážte okamžitú návštevu lekára a podrobné odborné vyšetrenie.

Krv v moči nemusí signalizovať len zápal z dlhého sedenia na terase počas vlhkého večera. Ak ste v moči zbadali známky ružovej, červenej alebo hnedej farby nepanikárte. Môžu to byť obličkové kamene či infekcia močového mechúra. Rozhodne však treba zájsť k lekárovi.

Bolesti v panve sú jedným z príznakov, ktoré postihujú najmä ľudí po päťdesiatke. Mnohí ich mylne pripisujú vyššiemu veku a rednutiu kostí, no problém môže byť celkom inde. Bujnenie rakovinových buniek sa prejavuje aj tupou alebo tlakovou bolesťou v oblasti krížov a panvy.

pixabay.com

Pri častom močení zbystrite pozornosť. Ak chodíte na záchod častejšie ako doteraz a okrem toho ešte aj v noci, môže to byť príznakom ochorenia. Rozhodne nepodceňujte lekársku prehliadku.

Naopak pri problémoch s močením vôbec nerozmýšľajte a okamžite vyhľadajte odborníka. Nesmiete zabúdať, že ak sa vám močiť nedá, môže to byť blok v močových cestách. Ten môžu zapríčiniť kamene, cysty, alebo nádor.

Chodíte na záchod aj keď ste z neho práve vyšli? Aj napriek tomu, že močový mechúr ste práve vyprázdnili, ešte ani nezavriete dve na toalete a už sa tam vraciate opäť. Toto ako aj bolestivé alebo páliace močenie môže byť príznakom viacerých chorôb. V tom horšom prípade sa vyskytuje len pri troch typoch rakoviny – rakovine mechúra, obličiek alebo prostaty.

pixabay.com

Boľavý chrbát nemusí byť len znamením, že ste preťažení, unavení alebo máte sedavé zamestnanie. Naopak, môže signalizovať napríklad pokročilejšie štádium rakoviny, ktorá sa nijak inak do toho času prejaviť nemusela. I keď je to nepravdepodobné a ak o svoje zdravie dbáte, určite je váš stav už podchytený odborníkmi, nezabúdajte, že akákoľvek bolesť je dôvodom na ďalšiu návštevu urologickej ambulancie.

Opuchnuté nohy a členky sú vážnym príznakom, že niečo nie je v poriadku. Môžu hovoriť o nefunkčnosti obličiek, močového mechúra ale aj rakoviny. Samozrejme, na svedomí to môžu mať aj cievne ochorenia, preto je namiesto okamžitá návšteva lekára.

pixabay.com

Chudnete a nechutí vám jesť? Cítite sa slabí a vyčerpaní? Opakované sa vám vracajú infekcie močových ciest a v ich dôsledku sa cítite stále chorí. Nečudo, aj takýto zápal je len zápal a telo oslabuje, unavuje a do veľkej miery aj ničí. Dajte si preto pozor, aby vás cystitída, teda opakované infekty močových ciest, neobchádzali pričasto. Ak sa tak predsa stáva, rozhodne nepodceňujte liečbu a nedovoľte, aby na lenivosť doplatilo vaše zdravie.

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo má moja mamina v kvetináčoch zapichnuté zápalky. Vďaka tomuto triku má tie najkrajšie a najzdravšie izbové kvetiny v okolí!

zdroj: babskeveci.sk (M), icreative.am