Počet prípadov koronavírusu v mnohých krajinách stúpa: Objavil sa ďalší nový príznak

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Počet prípadov koronavírusu v Spojenom kráľovstve opäť stúpa, pričom minulý týždeň narástol až o 43 %. Je to najväčší počet infekcií od začiatku mája.

Ako uvádza portál Tyla, s rastúcim počtom prípadov odborníci varujú aj pred ďalšími príznakmi, ktoré sa objavili a upozornili aj na ďalšie veci, na ktoré by ste si mali dávať pozor. Dokonca sa objavil aj nový príznak, ktorý zahŕňa rozmazané videnie.

Existujú dva typy symptómov

Profesor Tim Spector z aplikácie ZOE Symptom Study App odhaduje, že približne 50 % ľudí, ktorí hovoria o prechladnutí, sú v skutočnosti nové prípady koronavírusu. Odborníci tiež naznačujú, že v súčasnosti existujú dva typy odlišných symptómov najnovších variantov. Prvá kategória sú únava a závraty, druhá sú rozmazané videnie a strata chuti do jedla.

Ilustračné foto: TASR

Ďalšie symptómy sa týkajú bolesti uší a očí, ktoré môžu pretrvávať. Samotné štúdie naznačujú, že počas prvých 18 mesiacov pandémie sa približne u 11 % pacientov vyvinuli problémy s očami. Tie zahŕňajú suché oči, začervenanie, svrbenie, rozmazané videnie a citlivosť na svetlo. Príznakmi covidu môžu byť aj problémy so sluchom a tiež rovnováhou, dokonca zaznamenali aj stratu sluchu.

Foto: CDC/Alissa Eckert, MS; Dan Higgins, MAMS

Bežné príznaky sú známe

Najbežnejšími príznakmi u plne zaočkovaných sú nádcha, bolesť hlavy, kýchanie, bolesť hrdla a kašeľ. „Tradičné“ symptómy, ktoré sú stále reálne, ale už menej časté sú strata čuchu, dýchavičnosť a horúčka, pretrvávajúci kašeľ je však na prvom mieste. Zaujímavosťou tiež je, že ľudia, ktorí boli zaočkovaní a pozitívne testovaní na koronavírus, častejšie hlásili kýchanie ako jeden zo symptómov.

0
Komentovať