Bolia vás často nohy a kĺby? Táto metóda môjho starého otca funguje bezchybne a oveľa lepšie ako tabletky na bolesť

Monizz

Kedysi potrápili boľavé kĺby naozaj len tých skôr narodených. Dnes už ide takmer o chorobu desaťročia a bolesťami kĺbov trpia už aj mladí ľudia. Príčin je hneď niekoľko – sedavé zamestnanie, nesprávna obuv, obezita, zlá životospráva, ale aj nedostatok pohybu. Ako  boľavým kĺbom uľaviť?

pixabay.com

Čudujete sa, že ortopédovia majú stále napráskaný kalendár, že pred rehabilitačnými zariadeniami sedí stále viac ľudí, a že kúpele sa celoročne nestali len miestom pre dôchodcov? Pravdupovediac, nemáte sa čomu čudovať. Už každý tretí tridsiatnik sa sťažuje na pravidelné bolesti chrbtice. Dôvod – dnešný spôsob života.

Kompresia kĺbov

Ak patríte k ľuďom, ktorých potrápia ortopedické bolesti už v skoršom veku, mali by ste sa venovať metóde kompresie. Zázvorová kompresia pomáha uľaviť a v raných štádiách aj vyliečiť chorobu už po prvom aplikovaní. Biologicky aktívne látky hlavnej zložky zmierňujú bolesti a zápal a ešte nikto, kto zázvorovú kompresiu vyskúšal nepovedal, že nepomohla. Pomáha zbaviť sa kŕčov v chrbtici, reumy, edémov a chronických bolestí kĺbov. Mimo to ešte aj rozpúšťa žlčníkové a obličkové kamene.

pixabay.com

Budete potrebovať

1 liter teplej vody

120g čerstvého zázvoru

strúhadlo a panvicu

uterák a gumové rukavice

bavlnené vrecko

pixabay.com

Hrniec naplňte vodou a ohrejte ju tak, aby bola teplá, potom stíšte plameň a nechajte ho len teplotu udržiavať. Dajte si rukavice a začnite strúhať zázvor na hrubom strúhadle. Potom všetok zázvor premiestnite do bavlneného vrecka a previažte ho. Vrecko dajte do vody, aby sa poriadne namočilo a nechajte ho tam lúhovať 2-3 minúty za stále varu. Po vylúhovaní oheň vypnite a vrecko poriadne vyžmýkajte. V odvare namočte čistý uterák, vyžmýkajte ho a priložte na postihnutú boľavú časť. Držte kompresiu na mieste niekoľko minút a potom postup zopakujte. Opakujte ho dovtedy, kým vám pokožka nezačne červenať.

Pri pravidelnom používaní sa vám bude od bolesti uľavovať čoraz rýchlejšie. Prírodná medicína vie ešte stále pri niektorých ochoreniach robiť zázraky, nemyslíte?

Pozri aj: Horoskop pre mamičky: Toto je rebríček TOP matiek podľa znamenia zverokruhu! Pozrite sa, na ktorom mieste ste skončili vy

zdroj: sovkusom.ru (M)

0
Komentovať