Ako uvoľniť zaseknutý sedací nerv

Monizz

Sedací nerv je najväčší zo všetkých nervov v ľudskom tele. Zaseknutý sedací nerv dokáže poriadne potrápiť nielen naše telo, ale aj naše bolesťou vysilené nervy. Psychika je v tomto prípade druhoradá, no aby ste nemuseli kričať od bolesti a denne sa budiť s pokazenou náladou, vyskúšajte tieto dve cvičenia. Sú vynikajúce aj ako prevencia, ale aj ako liečba.

Článok pokračuje pod videom ↓
1
takprosto.cc

Nechať sa vypísať od lekára a užívať si voľno nie je práve prípad zaseknutého sedacieho nervu. Mal ho už takmer každý produktívny človek. Jeho spúšťačom môže byť hneď viacero faktorom, medzi inými aj prechladnutie. Nech už sa stane čokoľvek, pamätajte, že nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie. A boľavý sedací nerv treba precvičovať.

Prevenciou ku zdraviu

Ak vás zaseknutý sedací nervy trápi častejšie než by ste si priali, začnite preventívne cvičiť tieto dva jednoduché cviky. Zabezpečia vám lepšiu pohodu, menej nervov a stresu z bolesti. Opakovaného zaseknutia sedacieho nervu sa nimi môžete zbaviť aj nadobro. Stačí dbať na správne cvičenie a pravidelnosť. Určite je to lepšie riešenie ako obstreky, lieky či dokonca nemocnica.

Ako sedací nerv „odomknúť“?

Okrem toho, že tieto cvičenia sú vynikajúcou prevenciou, poslúžia vám najmä v čase bolesti. Každý, kto mal zaseknutý sedací nerv vie, že hýbať sa v tomto období nie je jednoduché. Napriek tomu sa to vo väčšine prípadov dá. Tieto dve cvičenia sú tak prevenciou, ako aj kľúčom k „odomknutiu“ zaseknutého sedacieho nervu. V prípade, že máte bolesti, robte cvičenie mimoriadne opatrne, no o to dôkladnejšie. Po pár minútach príde vytúžená úľava.

Cvičenie № 1

Ľahnite si na rovný povrch a jednu nohu pokrčte v kolene. Ohnuté koleno obopnite oboma rukami a pomaličky ťahajte nohu smerom k hrudi. Snažte sa ťahať najviac, ako vám telo dovolí. Ak pociťujete bolesť, neprestávajte, práve naopak, ťahajte ďalej toľko, koľko zvládnete. Keď cítite, že viac sa už nedá, skúste bolesť predýchať a v tejto polohe pridržte nohu aspoň 30 sekúnd. Zhlboka dýchajte. Pomôže vám to nielen k zmierneniu bolesti ale aj k rýchlejšiemu odblokovaniu nervu. Cvičenie opakujte s každou nohou 2 a viackrát.

2
takprosto.cc

Cvičenie № 2

Ľahnite si na rovný povrch. Pokrčte obidve kolená. Prekrížte si nohy tak, ako je znázornené na obrázku a pridržte ich vo vzduchu oboma rukami. V tejto pozícii  vydržte aspoň 30 sekúnd, môžete aj viac. Potom nohy pomaly spustite na zem. Opakujte 2 a viackrát.

3
takprosto.cc

Tieto cvičenia je možné vykonávať samostatne alebo ich aj kombinovať. Obe sú schválené lekármi a fyzioterapeuti ich odporúčajú každému, kto už niekedy pocítil sedací nerv. Nezabúdajte však, že ako prevencia pred ochoreniami spojenými so zaseknutým sedacím nervom slúži najlepšie dostatok pohybovej aktivity.

4
takprosto.cc

Chodievajte preto čo najviac pešo. Stačí ranná cesta do práce alebo popoludňajšia prechádzka. Ak však máte so sedacím nervom opakované problémy, okamžite choďte k lekárovi, ktorý vám predpíše potrebnú liečbu.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc