Dlho som kupovala syry bez toho, aby som vedela, čo skutočne obsahujú. Vďaka týmto tipom si viem vybrať vždy tie najkvalitnejšie a cenovo dostupné

Mary

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, z čoho je syr, ktorý ste práve kúpili, vyrobený? Po prieskumoch trhov sa zistilo, že veľa produktov obsahuje namiesto kvalitných surovín, mliečne náhrady vrátane palmového oleja. Tento olej je pre naše telo škodlivý, malý kúsok syra, v ktorom je olej obsiahnutý, dokáže prekročiť prirodzenú dennú dávku. 

Článok pokračuje pod videom ↓
syr 1
sovkusom.ru

Následky pri konzumovaní palmového oleja sú rôzne, ale určite nie pozitívne. Patrí medzi ne napríklad aj upchávanie ciev, čo môže viesť k poruchám pečene a pankreasu. Odborníci sa preto rozhodli zistiť, ktoré syry sú a ktoré naopak nie sú falzifikáty.

Ako takýto syr rozlíšiť?

Niektorí výrobcovia uvádzajú pravé zloženie syra priamo na obale. Je to síce chvályhodné, ale na druhej strane je smutné, že sa takéto produkty vôbec dostanú do obchodov. Často sa stane, že máte jeden druh syra, ale niekoľko výrobcov či značiek. Ktorý si teda vybrať ? Určite si nevyberajte iba podľa ceny. Nepísaným pravidlom je, že čím je syr lacnejší, tým viac je nekvalitný a nezdravý. Vždy je lepšie si za kvalitu priplatiť, ako by ste mali riskovať zdravotné problémy.

syr 2
sovkusom.ru

Syry, ktoré sú vákuovo balené, by ste mali obchádzať veľkým oblúkom. Vyberajte si vždy radšej syr, ktorý si viete odkrojiť z celého kusu. Aj tu buďte obozretní a všímajte si kôrku syra. Nemali by sa tam nachádzať žiadne trhliny ani povlak. Pri kúpe takéhoto syra totiž riskujete, že si domov prinesiete nielen nekvalitný syr, ale spolu s ním aj baktérie.

syr 3
sovkusom.ru

Ak ste milovníci parmezánu či syru s názvom grana padano, mali by ste dbať na to, odkiaľ syr kupujete. Mali by ste poznať povesť výrobcu a samozrejme aj jeho cenu. Pokiaľ si nie ste istý kvalitou zakúpeného syra, vyskúšajte tento jednoduchý test.

syr 4
sovkusom.ru

Preverte si kvalitu syra v pohodlí domova

Zo zakúpeného syra odkrojte plátok a nechajte ho na tanieri, pokiaľ sa nezohreje na izbovú teplotu. Neskôr ľubovoľný roh syr ohnite. Pokiaľ v ohybe nepraskol, znamená to, že syr je kvalitný. Pokiaľ sa ale syr v ohybe zlomil, značí to, že je nekvalitný a s najväčšou pravdepodobnosťou obsahuje veľké množstvo palmového oleja, sušeného mlieka a farbív.

syr 5
sovkusom.ru

Kvalita syra je veľmi dôležitá. Ovplyvňuje nielen chuť, ale aj celkový chuťový zážitok. Mali by ste byť preto pri výbere syra obozretný. Vyskúšajte náš trik na určenie kvality, budete prekvapený koľkokrát ste kúpili syr, ktorý bol nekvalitný či nezdravý, alebo práve naopak, aké kvalitný syry kupujete.

Pozri tiež: 10 marketingových trikov od obchodníkov, ktoré zaberú takmer na každého zákazníka

zdroj: babskeveci.sk(Marianna), sovkusom.ru

Najnovšie články