Horoskop pre mamičky: Toto je rebríček TOP matiek podľa znamenia zverokruhu! Pozrite sa, na ktorom mieste ste skončili vy

KatkaR

Pozorovali ste niekedy svoje najlepšie priateľky a sama seba ste sa pýtali, prečo sú tie ich deti také poslušné a vychované, alebo naopak, ste nedokázali pochopiť, prečo vám susedkin syn neustále nastražuje pasce a kradne poštu? Možno by ste sa mali svojich kamarátok opýtať, v akom znamení sú narodené a záhada by bola vyriešená. Každá matka má totiž vlastný, jedinečný štýl materstva a osobité schopnosti, ktorými vychováva svoje potomstvo. Viete, aké charakteristiky sú typické pre vás ako matku? Nájdite v zozname svoje znamenie a prečítajte si, ako vás vníma vaše dieťa i vaše okolie.

Matky sú pre svoje deti nielen matkami, ale zároveň učiteľkami, advokátkami, ochrankyňami, opatrovateľkami, vodičkami i podporovateľkami. Niektoré z nich sú emocionálne chladnejšie, iné zastávajú tradičné hodnoty, ktoré sa všemožne snažia vštepiť i svojmu potomstvu. Byť matkou je mnohokrát vyčerpávajúce, no zároveň neexistuje krajší pocit než ten, ktorý máme pri pohľade na naše dieťa.

pixabay.com

Snažíme sa urobiť všetko preto, aby sme našim deťom zabezpečili kvalitnú stravu, oblečenie, pomôcky do školy, možnosti osobného rastu a dali im maximum našej lásky, no často to vzdávame a obraciame sa na našich blízkych, ktorých žiadame aspoň o malú pomoc.

pexels.com

Ako sa však ukázalo, niektorých znamení sa netýkajú ani tie najmenšie zlyhania. Či už ide o slobodné matky, rozvedené matky, matky, ktoré sa za deň vystriedajú v troch zamestnaniach alebo tie, ktorých deti sú problémové či hyperaktívne, na tom vôbec nezáleží! Aj tieto matky totiž môžu byť narodené v znamení rýb, barana či blížencov – a tento fakt už hovorí sám za seba!

Niektoré znamenia sú totiž podľa všetkého na materstvo kvalifikovanejšie než ostatné. Nasledujúci zoznam zobrazuje znamenia mamičiek od tých najlepších až po tie… ktoré sa ešte potrebujú čo-to priučiť.

#1 Ryby (19. 2. – 20. 3.)

Ryby vo svojich deťoch podnecujú lásku k umeniu a celý život ich vedú ku kreativite. Mamičky v tomto znamení sú citlivé a nápadité a svoje deti vychovávajú tak, aby k ostatným ľuďom pristupovali s láskavosťou a súcitom. Rovnako im odmalička vštepujú lásku k prírode, pocit hrdosti pri pomoci druhým ľuďom a budujú v nich nezávislého ducha.

pexels.com

Matka v znamení rýb možno v budúcnosti nedokáže svoje dieťa viesť cestou, na ktorej by sa jeho sny stali realitou, ale bude ho v plnej miere podporovať v tom, keď bude túto cestu hľadať samo.

#2 Baran (21. 3. – 19. 4.)

Plány detí, ktorých matky sú narodené v znamení barana budú už od ich detstva nabité na prasknutie. Či už budú navštevovať hodiny hudby, športovať, mať rôzne koníčky a záľuby alebo sa budú zúčastňovať rôznych spoločenských aktivít a táborov, jedno je isté – nudiť sa nebudú nikdy! Tieto matky majú totiž svoj plán, a to vychovať zo svojich detí ľudí s dobrodružným duchom, ktorí sa nebudú vyhýbať novým zážitkom a skúsenostiam. Matka v znamení barana bude svoje deti pobádať k tomu, aby prijímali výzvy, čelili im a bojovali za to, v čo veria.

pixabay.com

Mamičky v tomto znamení bývajú z času na čas trochu necitlivé, no takmer okamžite to oľutujú. Občas môžu byť tieto ženy trochu tvrdohlavé a nástojiť si na svojom a preto by mali byť schopné počúvať a počuť, čo v skutočnosti chce a nechce ich dieťa.

#3 Blíženci (21. 5. – 20. 6.)

Matky narodené v znamení blížencov mávajú so svojimi deťmi veľmi kamarátsky vzťah, keďže sú schopné hovoriť s nimi úplne o všetkom, a to bez okolkov. Rozhovory o sexe, ktoré sú v niektorých rodinách obchádzané a zahmlievané kým sa dá, začínajú v rodinách s matkami narodenými v tomto znamení až príliš skoro. Tieto matky nemajú pred deťmi žiadne tajnosti. Deti majú perfektné komunikačné schopnosti a veľmi citlivo vnímajú dianie okolo seba i vo svete.

pixabay.com

Jednou z vlastností, ktoré robia toto znamenie výnimočnými matkami je i tá, že dokážu porozumieť svojim deťom bez ohľadu na ich vek a pohlavie. Ich liberálna povaha zaručuje ich deťom aj skvelý spoločne strávený čas pri rôznych hrách a radovánkach.

#4 Kozorožec (22. 12. – 19. 1.)

Matky narodené v znamení kozorožca sú schopné bojovať za svoje deti na život a na smrť! Sú veľmi lojálne a vždy sa postavia na stranu svojej rodiny, keďže starostlivosť o ňu berú veľmi vážne. Svojim deťom sa odmalička snažia vštepiť dôležitosť dobrej pracovnej morálky, disciplíny a sústredenosti.

pixabay.com

Môžete si byť istá, že keď deti vašej kamarátky, ktorá je v znamení kozorožca, dostanú vreckové, je to za dobre vykonanú prácu, za staranie sa o súrodencov, a podobne – nič nedostanú zadarmo. Tieto matky sú často pracujúcimi matkami, ktoré majú vo zvyku zabúdať na čas, ktorý by mali venovať samy sebe.

#5 Býk (20. 4. – 20. 5.)

Matkám v znamení býka môžeme závidieť ich trpezlivosť, ktorú by mohli pokojne vyučovať. Avšak nemýľte sa, napriek tomu stoja nohami vždy pevne na zemi a premýšľajú veľmi realisticky. Dokážu byť veľmi tvrdohlavé a neoblomné, čo môže spôsobiť početné konflikty s ich deťmi – najmä s tými v pubertálnom veku.

pixabay.com

Matky v býčom znamení sa od útleho veku svojich detí uisťujú, že si budú vážiť a oceňovať krásu a prírodu. Taktiež sa vždy uistia, že ich potomstvo bude poznať hodnotu peňazí a nebude bezhlavo míňať.

#6 Váhy (23. 9. – 22. 10.)

Znamenie váh je považované za skvelé matky, a to najmä vďaka vyrovnanosti, pokoju a mierumilovnosti. Do domova vnášajú harmóniu a ak nastane konflikt medzi súrodencami, matka sa snaží pozrieť sa na problém nezaujato, z oboch uhlov pohľadu a pomôcť obom účastníkom hádky nájsť neutrálnu cestu, ktorá bude prínosná a akceptovateľná pre obe strany.

pixabay.com

Matky v znamení váh by chceli byť svojim deťom radšej kamarátkami než rodičmi, no na to si väčšinou musia počkať, kým ich deti vyrastú. Najdôležitejšie hodnoty, ktoré tieto mamičky odovzdajú svojmu potomstvu sú tie, pomocou ktorých ich učia ako súcitiť s ostatnými, ako sa deliť a ako byť dobrými priateľmi.

#7 Rak (21. 6. – 22. 7.)

Matka v znamení Raka je ochranárska a starostlivá. Ich deti veľmi dobre vedia a cítia, aké sú milované a ako dobre je o nich postarané. Ich mama je tu pre nich vždy, keď potrebujú byť vypočuté, pomáha im cítiť sa lepšie a prekonať všetky ich problémy. Chce, aby bol ich domov miestom pokoja a lásky a aby sa jej deti nebáli zdieľať s ňou čokoľvek – či už ich starosti alebo radosti.

pixabay.com

Keď sa všetko naokolo rúca a rodina má problémy, matka račica sa zatne a beží deťom napiecť ich obľúbené cookies alebo iné pochúťky, len aby im ukázala, ako ich zbožňuje. Tiež sa pýši perfektnou schopnosťou pomôcť deťom rozvíjať ich kreativitu a nehanbí sa hovoriť o svojich deťoch ako o malých génioch – sú predsa stredom jej vesmíru.

#8 Strelec (22. 11. – 21. 12.)

Matky strelkyne majú obrovské srdce plné lásky a svojim deťom by najradšej ukázali celý svet. Je preto pravdepodobné, že tieto mamičky začnú s deťmi cestovať ešte keď sú úplne malé. Vo svojich deťoch živia smäd po poznaní a vedomostiach a silnú túžbu po nezávislosti.

pixabay.com

Tieto mamičky sú za každú srandu a vedia, že detstvo ich detí uletí ako voda. Preto chcú, aby si ich milovaní užili každý jeden moment naplno. Stáva sa, že sú impulzívne a konajú trochu unáhlene, no  o to viac zábavy si s deťmi užijú. Väčšinou nemávajú prísne pravidlá, ktoré musia ich deti dodržiavať, pretože chcú, aby si deti budovali vlastné osobnosti a nie aby boli ich kópiami.

#9 Panna (23. 8. – 22. 9.)

Čokoľvek sa nepodarí alebo pokazí, matka v znamení panny je tu, aby urobila všetko pre nápravu! Môže ísť pokojne o hračku, zlomené srdce i nevydarenú písomku. Síce má táto matka veľké očakávania a dokáže byť i neprimerane kritická, svoje deti miluje úprimne a silno – a to aj vtedy, keď ju sklamú.

pixabay.com

Matka narodená na prelome leta a jesene je kráľovnou vykonávania viacerých činností naraz, a preto jej mnohé z nás môžu závidieť jej schopnosť byť perfektnou matkou, zamestnankyňou, dobrovoľníčkou na rôznych akciách a ešte aj ženou v domácnosti. Celý život sa snaží svoje deti naučiť disciplíne a nevzdá sa ani keď sa zdá, že niečo už nemá význam. Ak si však nedá pozor, jej sklony k perfekcionizmu sa môžu vykmnúť kontrole a odnesú si to najmä deti, na ktoré bude mať prehnané nároky.

#10 Škorpión (23. 10. – 21. 11.)

Matky narodené v znamení škorpióna svoju rodinu často vystrašia až prehnane dobrou intuíciou. Dokážu totiž vycítiť trápenie svojich detí ešte skôr, než ho vycítia ony. Tieto ženy sú veľmi lojálne, úprimné a ochranárske a kým im ich deti hovoria pravdu a správajú sa slušne, všetko je v najlepšom poriadku.

pixabay.com

Dávajte si pozor, pretože ak urazíte dieťa ženy v znamení škorpióna alebo ho dostanete do akéhokoľvek problému, spočíta vám to – za svoje deti je schopná bojovať viac než za seba! Záujmy svojej rodiny stavia nad svoje vlastné a bráni ju s veľkou vášňou zakaždým keď cíti, že jej bolo nejakým spôsobom ublížené alebo ukrivdené.

#11 Vodnár (20. 1. – 18. 2.)

Mamičky v znamení vodnára sa veľmi nerady prispôsobujú zaužívaným pravidlám a zvykom a ich charakteristickou vlastnosťou je túžba po úprimnosti voči sebe samému. Práve tieto mamičky môžu vzdelávať svoje deti doma, avšak vždy sa uistia, že ich bude učiť aj vonkajší svet. Taktiež sa uistia, že ich deti budú chápať dôležitosť pomáhania iným ľuďom a že budú informované o dôležitých veciach a budú mať všeobecný prehľad.

pixabay.com

Tieto matky budú vo svojich deťoch rozvíjať ich predstavivosť a chuť experimentovať. Avšak, budú mať veľmi malé strpenie s akýmikoľvek emocionálnymi prejavmi. Je možné, že takýmto mamičkám je niekedy nutné pripomenúť, že ich deti nemusia vedieť, že ich milujú a že by bolo pekné, keby ich o tom niekedy uistili.

#12 Lev (23. 7. – 22. 8.)

Mamičky v znamení leva sú najdetinskejšie zo všetkých. Milujú sa so svojimi deťmi hrať a užívajú si čas, ktorý s nimi trávia, no je možné, že v budúcnosti sebecky postavia svoje záujmy nad tie ich. Zrealizovala vaša kamarátka levica tú luxusnú narodeninovú oslavu skutočne preto, že ju chcela jej dcérka alebo syn alebo tým iba chcela ohromiť svoje okolie a trochu sa chvastať pred ostatnými mamičkami?

pixabay.com

Síce takáto matka miluje svoje deti celým srdcom, jej narcistické sklony môžu viesť k viacerým konfliktom, ktoré s nimi bude mať v budúcnosti. Práve matka v znamení leva je tou, ktorá sa nebude hanbiť zaflirtovať si s učiteľom svojej dcéry, a to napriek tomu, že jej dcérka sa bude cítiť trápne.

Tak čo hovoríte na charakteristiku samej seba ako matky? Hodí sa na vás alebo ste sa v nej vôbec nenašli? Predstavovali ste si pri čítaní niektorých charakteristík aj svoje kamarátky, na ktoré popisy sedia ako uliate? Dajte nám vedieť, čo si myslíte a podeľte sa s nami o vaše dojmy.

Pozri aj: 13 najkrajších mužov tohtoročných Zimných olympijských hier, z ktorých ideme do kolien. Pre toto by mali ZOH sledovať aj ženy

Katuš, popsugar.com

0
Komentovať