Skúste si zabaliť bolestivé miesto do alobalu. To, čo sa stane už po 1 hodine, prekvapuje aj lekárov

Lucia Mužlová

Zrejme sa u každého v kuchyni nájde alobal. Zvyčajne ho používame práve pri potravinách a varení. Čo ak ale vďaka nemu môžete zlepšiť svoj zdravotný stav? Pomáha pri bolesti, prechladnutí a dokonca aj pri nespavosti. V dnešnom článku sa dočítate, že alobal môže byť užitočný nielen v kuchyni.

Článok pokračuje pod videom ↓

Liečba alobalom sa praktizuje bežne napríklad v Číne, kde sa alobal prikladá na body, ktoré odpovedajú rôznym orgánom v tele. Jedná sa o pomerne lacný spôsob, kedy môžete odstrániť bolesť kĺbov, a to úplne bez liekov a za celkom krátky čas.

alobal2
fitfoodhouse.net

Podrobný popis liečby alobalom popísal doktor, psychoterapeut Wilhelm Reich. Tým, že priložíte alobal na boľavé miesto, aktivuje sa tzv energetický meridián, čo má pozitívny vplyv na postihnutý orgán a bolesť zmizne.

Ako na to? Odstrihnite potrebný kus alobalu a lesklou stranou ho priložte na boľavé miesto. Celé to zafixujte obväzom. Do hodiny by mala byť bolesť preč a vy môžete alobal odstrániť. Mnohí ľudia, ktorí trpeli bolesťou kĺbov vplyvom počasia, si nevedia túto metódu vynachváliť.

alobal1
takprosto.cc

Ako som už spomínala, alobal vám môže pomôcť aj pri bolesti krku. Stačí, ak si obalíte chodidlá v alobale a necháte ich zabalené aspoň hodinu, pričom sa neodporúča nechávať ho dlhšie. Nohy potom potrebujú dýchať.

Ak sa chcete zbaviť únavy, vytvorte si z alobalu prúžky, ktoré najskôr umiestnite na pár hodín do mrazničky. Potom si prúžky priložte na tvár, na oblasť líc a očných viečok. Únava bude za pár minút preč.

alobal3
pinterest.com

Celkom užitočné triky, nemyslíte? Liečenie pomocou hliníkovej fólie má bohatú históriu a jedná sa o vcelku populárnu metódu, ako sa zbaviť rôznych zdravotných problémov. Ak si však myslíte, že to na vás fungovať nebude, stále môžete alobal využívať mimo kuchyne. Dajú sa pomocou neho vytvárať napríklad nádherné kučery či vlnky na vlasoch, prípadne pomocou alobalu a vatových tampónov namočených v odlakovači odlakujete gélové laky na nechty.

zdroj: babskeveci.sk, takprosto.cc

Najnovšie články