Týchto 9 činností ste robili pri sprchovaní celý život zle. Ak ich robíte, mali by ste sa im radšej oblúkom vyhnúť

Lucia Mužlová

wittyfeed.com

Robíme to denne, a ak nie denne, tak v tom úplne najhoršom prípade aspoň jedenkrát do týždňa. Sprchovanie alebo kúpanie sa. Jedná sa o činnosť, ktorá nás zbavuje nečistôt a baktérií a niektorí z nás si pri dobrom kúpeli vedia aj oddýchnuť. Nebudem vám dávať lekcie o tom, ako sa správne sprchovať. Sú však veci, ktoré by ste pri sprchovaní či kúpaní nemali robiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Holiť sa pred samotným kúpeľom

sprcha1
wdy.h-cdn.co

Či už na odstraňovanie chĺpkov používate žiletku alebo voskové pásiky, nikdy by ste holenie nemali praktizovať pred kúpeľom. Pri kúpeli sa vám následne zväčšia a rozšíria póry a to vedie k suchej a dehydratovanej pokožke. Ak plánujete depiláciu, tak radšej po kúpeli.

S peelingom opatrne

sprcha2
ytimg.com

Mnoho žien si myslí, že čím silnejší peeling bude a čím dlhšie budete pleť „drhnúť“, tým bude krajšia a jemnejšia. To však nie je pravda. Ak používate peeling popri kúpeli, buďte opatrní. Silné pilovanie pokožky môže spôsobiť zápaly a vyrážky.

Pozor na hubky

sprcha3
alicdn.com

Ak pri sprchovaní používame hubky na telo, nemali by sme ich potom len tak opláchnuť a zavesiť. Keďže sa nimi umývame, v ich vnútri sa nachádza naozaj veľa baktérií. Po každom sprchovaní by ste mali hubku dôkladne umyť a povyplachovať. Životnosť hubky je tiež maximálne mesiac, čiže ju nezabudnite pravidelne meniť.

Dlho používané uteráky

sprcha4
kiss1023.ca

Uterák, ktorý používate na telo a vlasy, by ste mali meniť po každých troch, štyroch použitiach. Ak sa sprchujete každý deň, za týždeň by ste ho mali aspoň raz či dvakrát vymeniť. Aby ste na to nezabúdali, zvoľte si jeden deň, napríklad sobotu, kedy uterák vymeníte popri klasickom sobotňajšom upratovaní a praní prádla.

Nadmerné používanie mydla

sprcha5
eco-lina.com

Mydlo má tendenciu absorbovať špinu a olej prítomný na tele, ktoré potom spláchnete vodou. Ak však používate veľké množstvo mydla, škodíte svojej pokožke. Minimálne množstvo mydla by ste mali používať na oblasť podpazušia,  intímnych partií a tváre.

Používanie dezodorantov a antibakteriálnych mydiel

sprcha6
organics.org

Mnoho z nás používa dezodorant hneď po tom, čo vyjdeme zo sprchy. Tomuto by sme sa ale mali vyhnúť. Silná vôňa a ostatné chemické zložky extrahujú vlhkosť z pokožky, čo vedie k svrbeniu, šupinateniu a dehydratácii pokožky. Taktiež vaša pokožka starne predčasne.

Sprcha hneď po cvičení

sprcha7
grohe.com

Po cvičení prichádza hneď sprcha. Máme pocit osvieženia a trochu sa schladíme. To však nie je správne. Sprchovať by sme sa mali až po hodine od skončenia cvičenia. Predídete tak rôznym ochoreniam, demineralizácii a nebudete tak často trpieť nádchou.

Krémujeme sa neskoro

sprcha8
wisegeek.com

Po sprche by sme sa mali usušiť a okamžite nakrémovať. Je o preto, aby sme nestratili veľa vlhkosti z povrchovej časti kože. Nečakajte dlhšie ako pár minút na to, aby ste sa natreli nejakým hydratačným mliekom. V prípade, že máte suchú a popraskanú pokožku, baktérie si nájdu cestu oveľa ľahšie.

Kondicionér

sprcha9
skinandhairacademy

Mnoho ľudí používa šampón s kondicionérom, ktorý sa aplikuje naraz. To však nie je správne. Kondicionér by ste mali nanášať až po šampóne a len do dĺžok. Nemal by prísť do kontaktu s pokožkou hlavy. Preto ho používajte jedine na konce.

Pozri aj: Myslela som si, že plastové háčiky slúžia len na zavesenie uterákov. Potom mi moja sestra ukázala tento geniálny nápad!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), wittyfeed.com