Muž prišiel do nemocnice s obrovskými bolesťami. To, čo mu vytiahli z pľúc, zaskočilo aj samotných lekárov

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay

Lekári zažijú za svoj život naozaj rôzne prípady. Pri operácii nikdy nevedia, čo vytiahnu z tela človeka a ako celá operácia dopadne. Podobný prípad zažili teraz aj v Anglicku, v Londýne.
Prípad, o ktorom informuje Unilad, mnohých ľudí veľmi zarazil, avšak viac prekvapil samotných doktorov. Tí z pľúc 64-ročného muža odstránili obrovskú krvnú zrazeninu, ktorá bola „pripojená“ k dýchacej trubici. Zrazeniny nebola súčasťou pľúc a nemohol sa jej nijakým spôsobom zbaviť. Muž bol do nemocnice prijatý vo veľmi zlom stave po sťažnostiach na bolesť chrbta, horúčku a celkový pocit choroby.
Lekári v nemocnici NHS v Londýne, ktorú prevádzkuje Imperial College Healthcare si rýchlo všimli, že muž má veľmi nízky krvný tlak a keď sa ukázalo, že mu zlyhávajú pľúca, rýchlo sa dostal na jednotku intenzívnej starostlivosti. Keď skenovanie odhalilo obrovskú krvnú zrazeninu, hneď im bolo jasné, že ide o embóliu. Bronchoskopia odhalila, že v dýchacej trubici bola zrazenina doslova prilepená na mužove pľúca.

Podľa doktora Charlesa Coughlana sa napriek niekoľkým pokusom zrazeninu nepodarilo odstrániť odsatím, preto to museli riešiť odstránením dýchacej trubice, ku ktorej sa prilepila. Merala celkovo 20 centimetrov a rozdelená na päť samostatných vetiev, ktoré mali presne taký istý tvar, ako majú pľúca zvnútra. Aj keď dýchanie muža sa hneď po odstránení zlepšilo, napriek tomu zostal muž naďalej chorý. Vyšetrenia odhalili, že muž trpel aj rakovinou hrubého čreva, septickým šokom a infekciou v srdcovom tkanive. So súhlasom rodiny muža nakoniec odpojili od prístrojov.

Najnovšie články