Zabudnite na pečivo a cereálie s jogurtom. 6 potravín, ktorým by ste sa na raňajky mali vyhnúť

Kristína Hagarová

Foto: pexels

Raňajky sú jedno z najdôležitejších jedál dňa. To vám je asi už dávno jasné, pretože sa o tom skutočne často rozpráva a nech sa deje čokoľvek, určite by ste nikdy nemali raňajky vynechať.

Každý má svoj vlastný štýl a každému chutí niečo iné. Portál Brightside však spísal zoznam potravín, ktoré je lepšie zjesť ešte pred desiatou hodinou ráno. Sú to potraviny, ktoré vás zasýtia, no zároveň by ste ich počas dňa či na večeru už jesť nemali, pokiaľ chcete schudnúť. Kvalitné a výdatné raňajky sú však základom dobrého dňa, ktorý vás skvelo naladí a zároveň sa budete cítiť lepšie, než keby ste nič nejedli.

Toast

Niektorí ľudia si myslia, že na raňajky by ste mali jesť vyslovene len jedlo, ktoré je bez tuku. Avšak, trik spočíva v tom, že musíte nájsť ten zdravý a dobrý tuk. Maslo obsahuje tuk, ktorý pomáha pri spracovaní vitamínov, ale obsahuje tiež veľa nasýtených mastných kyselín, ktoré môžu poškodiť srdce a spôsobiť nárast hmotnosti. Nahraďte to arašidovým maslom, ktoré je oveľa lepšie a zdravšie.

Foto: unsplash

Vločky a cereálie

Cereálie na raňajky? To je jednoducho klasika. Hoci je to veľmi rýchle a praktické, klasické cereálie obsahujú obrovské množstvo cukru, ktoré sa neskôr môže stať brušným tukom. Vločky sú taktiež spojené s vyššou spotrebou kalórií. Skúste ich nahradiť domácou ovsenou kašou bez cukru, ktorá obsahuje zdravé množstvo vlákniny, avšak takmer žiadny cukor. Keď znížite príjem cukru pred desiatou, vyhnete sa pocitu únavy popoludní.

Foto: unsplash

Palacinky a wafle

Hoci to možno nie je jednoduché, keď si pripravíte mrazené wafle, verte tomu, že obsahujú rafinované uhľohydráty. Nemusí to byť zlé, v závislosti od vašej stravy, no budete sa cítiť oveľa viac hladný počas dňa. Neobsahujú takmer žiadnu vlákninu a veľa tukov, ktoré sú pre zdravie škodlivé. Namiesto toho si ich spravte doma s tým, že klasickú múku nahradíte špaldovou či celozrnnou.

Foto: unsplash

Jogurt

Jogurt s nízkym či žiadnym obsahom tuku je veľmi populárnou a široko dostupnou alternatívou raňajok. Avšak, veľmi často obsahuje veľmi veľa cukru a malé množstvo bielkovín. Plnotučný jogurt vám môže pomôcť schudnúť, avšak musí byť úplne bez cukru. Pomôže vám byť počas dňa menej hladný.

Foto: unsplash

Ovocie

Asi vám je jasné, že klasické ovocné šťavy obsahujú takmer tak veľa cukru ako kola či osladená sóda. To z nich robí veľmi zlé riešenie. Neobsahujú takmer žiadnu vlákninu. Práve preto je lepšie rozhodnúť sa pre klasické ovocie, ktoré vás okrem iného ešte aj oveľa lepšie zasýti. Odpustite si sladké džúsy a radšej si dajte dobré ovocie.

Čo najčastejšie jedávate na raňajky?

1
Komentovať