Chirurg z prírody alebo zázračná bylinka, ktorá lieči zápal, rozpúšťa obličkový kameň

Zuzana Fulopova

Odpradávna sú bylinky považované za prírodného liečiteľa mnohých chorôb. Tam, kde si mnohokrát moderná medicína nevie rady, pomôže práve špecializovaná bylinka. A tak je tomu aj pri bylinke nazývanej Erwa vlnená.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Erwa vlnená pochádza zo Srí Lanky, kde ju od stredoveku používajú tamojší lekári na liečbu mnohých ochorení. Obsahuje alkaloidy, aminokyseliny, flavonoidy a mnoho prospešných látok, a preto je právom nazývaná aj „chirurg z prírody“.  Je účinná hlavne pri zápale močového mechúra a močových ciest, obličkových a žlčníkových kameňov, ale aj pri očiste organizmu.

Liečivé vlastnosti

pixabay.com

Diuretikum

Na rozdiel od iných liečiv, nezadržiava vodu v tele, čím napomáha k odstráneniu kyseliny močovej z tela von. Má choleretický účinok, ktorý spočíva v účinnosti rastlín rozpustiť kamene v močovom mechúre.

Detox

Táto rastlina odstraňuje z tela škodlivé látky ako sú toxíny a soli ťažkých kovov, preto je ideálne nasadiť ju pri jarnom detoxe.

Protizápalový účinok

Erwa vlnená má tiež protizápalový účinok, preto sa používa na zmiernenie zápalových procesov v tele, čo sa prejavuje aj zvýšením močenia.

Lieči brušné problémy

Trápia vás brušné potiaže? Tak aj v tomto prípade skúste erwu vlnenú, pretože napomáha k zbaveniu sa polypov a fibroidov ako aj choroby gastrointestinálneho traktu.

Ďalšie účinky

Táto účinná rastlinka zabraňuje tvorbe krvných zrazenín v krvných cievach, ako aj rednutie krvi. Taktiež napomáha pri poruche ženského cyklu, bojuje proti migréne a reguluje metabolizmus.

Príprava odvaru

pixabay.com

Jemne si nasekáme bylinku a za lyžicu zlejeme v hrnci s pohárom vriacej vody, následne necháme lúhovať 15 minút a scedíme. Takto pripravený odvar pijeme teplý pol šálky polhodinu pred jedlom cez slamku, aby nedošlo k poškodeniu skloviny zubov. Liečbu nasadíme na 10 až 30 dní, pijeme 2 až 3 krát denne. Odvar si taktiež môžeme pripraviť dopredu a uchovávať ho v termoske.

pixabay.com

Samozrejme pri liečbe by sme si mali zistiť kontraindikácie a hlavne pamätať na to, že tento odvar poškodzuje zubnú sklovinu. Preto piť odvar by sme mali iba pomocou slamky a po jeho vypití sa odporúča prepláchnuť ústa teplou vodou alebo rovno umyť zuby.

pixabay.com

Pri každej liečbe by sme mali tiež pamätať na to, že nestačí len nasadiť bylinky, ale aj upraviť jedálniček, obmedziť pikantné, mastné, vyprážané jedlo, ako aj alkohol, čaj, kávu, korenie, bylinky a huby, ktoré sú kontraproduktívne k tejto rastline. Za toto obmedzenie nám to ale určite stojí za to. Čo poviete?

Pozri aj: 12 spôsobov, ako sa vyhnúť menštruačným bolestiam a prežiť toto obdobie bez stresu a kŕčov. Vďaka tipu č. 8 som sa nielen zbavila bolestí, ale dokonca som i schudla

zdroj: babskeveci.sk (Zuzu) takprosto.cc