Vždy keď som chcela posilniť svoju imunitu, siahla som po tomto zázračnom nápoji. Všetko, čo budete potrebovať sú 3 suroviny

Mary

Ak chcete svojmu telu pomôcť a dopriať si pevné zdravie, tento recept je pre Vás ako stvorený. Tento jednoduchý koktail recept podporí váš imunitný systém a skvele vás nakopne do náročného dňa. 

Článok pokračuje pod videom ↓
kiwi 1
takprosto.cc

Smoothie  s kiwi

Potraviny potrebné na výrobu tohoto skvelého nápoja máte väčšinou vždy doma, tak hor sa do príprav.

Na smoothie budete potrebovať:

1 zrelé kiwi

200 ml jogurtu

štipku mletej škorice

Pri výbere jogurtu je to len na vás. Môžete si vybrať s vyšším alebo nižším obsahom tuku, taktiež si môžete zvoliť príchuť.

kiwi 2
takprosto.cc

Postup:

Kiwi si očistíme, umyjeme a nakrájame na menšie kusy, ktoré vložíme do mixéra. Následne pridáme jogurt a škoricu. Necháme chvíľu rozmixovať a voalá! Perfektné smoothie máme na svete.

Každá jedna surovina, ktorá je uvedená v recepte má vlastnosti, ktoré sú užitočné nie len pre našu imunitu ale aj pre celý organizmus.

Liečivé vlastnosti

  • Kiwi

kiwi 3
takprosto.cc

Ovocie kiwi v priemere obsahuje až 75 mg vitamínu C a 2,5 mg vlákniny. Napomáha čistiť cievy a zároveň zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Pravidelná konzumácia kiwi znižuje riziko vzniku aterosklerózy, Parkinsonovej choroby, zlyhania srdca a dokonca aj rakovinových ochorení.

  • Kefír

kiwi 4
takprosto.cc

Kefír ma pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru. Obsahuje vápnik, bielkoviny a cenné vitamíny. Má taktiež imunostimulačný účinok a zároveň odstraňuje únavu. Nezabúdajte na to, že je najlepšie konzumovať kefír keď má izbovú teplotu.

  • Škorica

kiwi 5
takprosto.cc

Škorica obsahuje veľa minerálnych látok medzi, ktoré patria: vápnik, draslík, železo, horčík, zinok a fosfor. V škorici taktiež nájdeme aj prospešné vitamíny C, A a D. Toto chutné korenie má antiseptický účinok, stimuluje produkciu inzulínu a znižuje hladinu cukru v krvi. V neposlednom rade má pozitívny vplyv aj na funkciu mozgu a očí.

Jesť či piť kiwi by ste mali hlavne v tomto chladnom období najlepšie pred spánkom. Takmer okamžite budete cítiť nárast sily a skvele tak predídete prechladnutiu.

kiwi 6
takprosto.cc

S týmto nápojom sa vyhnete chrípke, prechladnutiu ale aj bolesti v hrdle. Určite ho vyskúšajte a sami uvidíte aké účinky má.

Pozri tiež: Domáce theraflu: Naučte sa tento recept a nemíňajte desiatky eur na instantné nápoje proti chrípke

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

Najnovšie články