Pridávajte koreniny, smejte sa a spite v chladnejšej miestnosti. Toto je 10 osvedčených spôsobov, ako urýchliť proces chudnutia

Zuzana Fulopova

V dnešnej dobe je veľa osvedčených diét, ktoré vám zaručujú úbytok na váhe. Ak ste sa už rozhodli za pomoci diéty schudnúť, asi viete, že nestačí len zmeniť jedálniček, ale aj začať praktizovať fyzickú aktivitu. Viete ale aj to, že existuje veľa spôsobov, ako urýchliť proces chudnutia? Dnes vám prinášame 10 rád, ktoré vám pomôžu na vašej diétnej ceste za vytúženou postavou!

Článok pokračuje pod videom ↓

# 1 Jedzte polievku pred jedlom

pixabay

Najnovší výskum zistil, že ak si doprajeme pred hlavným jedlom aj teplú polievku, zmierni sa nám chuť do jedla. Ovplyvňovať to môže aj fakt, že horúcu polievku musíme jesť pomaly a tým dávame mozgu, hormónom a žalúdku čas na uvedomenie si nasýtenosti.

# 2 Pridávajte korenie

pixabay

Ak máte v obľube pikantné jedlá, máme pre vás dobrú správu. Konzumáciou pikantných jedál môžete naštartovať svoj metabolizmus a zvýšiť spaľovanie kalórií až o 8%. Príčina tkvie aj v tom, že korenisté jedlá nás nútia jesť pomalšie, čo podporuje náš metabolizmus.

# 3 Jedzte zdravé pochutiny

pixabay

Doprajme si každých pár hodín malé občerstvenie v podobe orieškov, slnečnicových semienok sušených jabĺčok alebo syrov s nízkym obsahom tuku. Tým že budeme jesť aj medzi hlavnými jedlami, nebudeme pociťovať veľký hlad a tým pádom budeme konzumovať menšie porcie a pomalšie jesť.

# 4 Doprajte si spánok

Aby telo fungovalo tak ako má, musíme mu dopriať dostatok odpočinku. Vedci zistili, že ľudia, ktorí mali dostatok spánku, spotrebovali o 6 % menej kalórií, ako tí, ktorí ho nemali.

# 5 Pite čaj

pixabay

Piť obyčajnú vodu počas chudnutia je samozrejmosť. Dokonca sa odporúča denne vypiť 8 pohárov vody ale len v tedy, keď pociťujeme smäd. Ak však smäd nepociťujeme, ako alternatívu zvolme čaj. Čaj a to najmä zelený, obsahuje veľa antioxidantov a napomáha naštartovať metabolizmus, čím prispieva k rýchlejšiemu procesu chudnutia.

# 6 Obklopiť sa modrou farbou

Možno by ste nečakali, ale aj taká farba vplýva na to, koľko zjeme. Výskumníci zistili, že ľudia majú nutkanie jesť menej, keď ich tanier je farebný. V tomto teste najviac obstála modrá farba, pri ktorej  klesla spotreba jedla až o 33 %.

# 7 Zastavte multitasking

My ženy máme neuveriteľný dar vykonávať viac vecí naraz. Avšak keď vykonávame viac činností naraz, naša myseľ nie je sústredená len ja jeden predmet a môže odbiehať k jedlu. To môže mať za následok, že zabudneme diétovať a zhrešíme.

# 8 Často sa smejte

pixabay

Smiech prospeje nie len našej nálade, ale aj telu. Pri smiechu začne srdce pracovať rýchlejšie, čím sa zvýši krvný obeh v tele. Dokonca pri intenzívnom smiechu môžeme za hodinu spáliť toľko kalórií, ako pri tridsať minútovom aeróbnom cvičení.

# 9 Spite v chladnejšej miestnosti

pixabay

Výskumy zistili, že ľudia, ktorí spali v chladnejšej miestnosti, spálili viac kalórií ako tí, ktoré spali v teplejšej. Môže za to fakt, že keď spíme v chlade, telo spaľuje viac tukov uložené v bruchu, aby udržalo viac tepla.

# 10 Pohybujte sa v tmavšej miestnosti

Pokiaľ máte radi svetlé miestnosti a chcete schudnúť, mali by ste to prehodnotiť. Americký výskumníci totižto zistili, že tmavšie miestnosti majú vplyv na pozitívny úbytok na váhe.

A čo pomáha vám pri chudnutí popri diéte? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti v komentároch.

Pozri aj: Vedci prišli s novým prelomovým objavom. Konečne odhalili pravdu o tom, čo s vašim telom urobí 1 deň pôstu

                                                                                                                            Zuzu, brightside.me

Najnovšie články