5 rastlín, ktoré potrebujete vo svojej spálni pre lepší spánok

Michal Blaško

Čo je pravdy na tom, že by sme nemali mať rastliny v spálni, pretože spotrebúvajú kyslík? Áno, rastliny v noci spotrebúvajú kyslík rovnako ako my, ľudia, avšak spotrebované množstvo je také malé, že sú všetky obavy úplne zbytočné. Rastliny v spálni osviežujú a taktiež zvlhčujú vzduch. Správny výber rastlín môže byť veľkým prínosom pre vás spánok. Prinášame vám 5 rastlín, ktoré to dokážu.

Článok pokračuje pod videom ↓
kvety1
higherperspectives.com

Brečtan

kvety2
laurenconrad.com

Ak chcete mať v spálni čistý vzduch, potom by mal byť brečtan voľbou číslo jedna. Výnimočný je najmä v tom, že má schopnosť pohlcovať formaldehyd. Pestovanie brečtanu je veľmi jednoduché, pretože mu vyhovujú nižšie teploty, darí sa mu pri polovlhkej pôde a nepotrebuje veľké množstvo slnečného svetla.

Svokrine jazyky

kvety3
higherperspectives.com

Svokrine jazyky je ľudový názov pre rastlinku menom Sansevieria trojpása, ktorá je skvelá na zabezpečenie kyslíku v miestnosti. Výhodou je nízka cena a nenáročnosť na pestovanie. Lepšiu kvalitu vzduchu, a tým aj spánku zabezpečuje tak, že v noci uvoľňuje kyslík a pohlcuje oxid uhličitý. Skvelá rastlinka do spálne, ktorá filtruje vzduch a zbavuje ho toxínov.

Jazmín

kvety4
higherperspectives.com

Štúdie potvrdili, že jazmín zabezpečuje efektívnejší a lepší spánok. Dokonca znižuje podráždenosť a úzkosti. Ráno sa teda budíte lepšie naladení v sprievode krásnej, jemnej vône. Táto rastlinka má rada veľa svetla, ale znesie aj tieň, alebo nepriame svetlo.

Aloe vera

kvety5
higherperspectives.com

Aloe vera patrí k najobľúbenejším rastlinkám do spálne. Na jednej strane je to prírodný „liečiteľ“ a na strane druhej dokáže zo vzduchu odstrániť škodlivé látky, ktoré sa nachádzajú napr. v čistiacich prostriedkoch. Neustále filtruje vzduch vo vašej spálni. Ak sa vo vzduchu nachádza veľké množstvo znečisťujúcich látok, aloe vera vás na to upozorní tak, že na listoch zbadáte drobné hnedé škvrny.

Levanduľa

kvety6
higherperspectives.com

Moja najobľúbenejšia rastlinka. Asi si domyslíte, že je to práve kvôli úžasnej vôni, ktorá je upokojujúca a má relaxačné účinky. Snažím sa vyhľadávať aj rôzne kozmetické prípravky s touto vôňou. Avšak všetkého veľa škodí, takže buďte opatrní. Vdychovanie vône levandule môže mať až sedatívne účinky.

Máte v spálni niektorú z týchto rastliniek? Poprípade poznáte ešte nejaké iné, ktoré zlepšujú kvalitu spánku? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: interez.sk

Najnovšie články