Oleje, žĺtko ale aj citrónová šťava. Toto je 10 prírodných zázrakov, ktoré pomôžu pri krehkých a slabých nechtoch

Zuzana Fulopova

Mať silné a zdravé nechty, to nie je len trend, ale aj ukazovateľ zdravia. Niektoré z nás majú zdravé nechty aj bez námahy, niektoré zas musia používať špeciálne laky, aby sa im nechty nelámali, no sú aj také, ktorým bohužiaľ nepomáhajú žiadne kozmetické vychytávky. V tomto prípade môžete skúsiť prírodné elixíry, vďaka ktorým budete mať zdravé nechty, čo sa v tomto období určite bude hodiť.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay

Vitamín E

Okrem toho, že olej s vitamínom E zlepšuje stav nechtov, uzdraví vám aj nechtové lôžko. Tento olej zlepšuje krvný obeh a rast nechtov, čo vedie k ozdraveniu poškodených a krehkých nechtov. Aplikujte olej s vitamínom E priamo na nechty a nechtové lôžko.

Kokosový olej

pixabay

Kedže je kokosový olej antioxidant, vaše nechty budú chránené pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Navyše má tento olej aj antibakteriálne vlastnosti. Jednoducho si jemným masírovaním aplikujte teplý kokosový olej na nechty a okolie, až pokým sa nevpije.

Jablkový ocot

pixabay

Aj jablkový ocot je veľmi vhodný na posilnenie nechtov, zmäkčenie kože a na podporu rastu nechtov. Stačí iba pridať jednu polievkovú lyžicu jablkového octu do pohára s teplou vodou a namočiť do nej prsty. Tento proces môžete opakovať denne, až pokým nebudete spokojné s výsledkom.

Olej z čajovníka

Kedže je olej z čajovníka veľmi silná antiseptická zložka, odporúčame ho pri aplikácii riediť s iným olejom. Napríklad zmiešajte 2 kvapky oleja z čajovníka s 1/2 lyžičkou olivového oleja (môžte použiť aj kokosový alebo mandľový) a následne túto zmes naneste na nechty a masírujte niekoľko minút.

Citrónová šťava

pixabay

Kedže citrónová šťava obsahuje vitamín C, ktorý prispieva k produkcii kolagénu, vaše nechty budú od nej silné a zdravé. Navyše citrónová šťava obsahuje aj alfa-hydroxykyselinu, ktorá uzdravuje prípadne trhlinky v nechtoch a jej okolí. Stačí ak vytlačíme polovicu citróna a šťavu zmiešame so šálkou teplej vody, do ktorej už len namočíme prsty na 5 až 10 minút.

Olivový olej

pixabay

Olivový olej je výborný na hydratovanie a výživu nechtov a jeho okolia. Vďaka obsahu vitamínu E stimuluje rast a napomáha k ozdraveniu poškodených nechtov. Jednoducho si vmasírujte 5 až 10 minút do nechtov teplý olivový olej.

Vaječný žĺtok a med

pixabay

Vaječný žĺtok má vysoký obsah vitamínu A a mastných kyselín, ktoré majú výborný účinok na slabé, tenké a krehké nechty. Na boj so slabými nechtami pridáme do žĺtka 1/2 lyžičku teplého medu, zmiešame a aplikujeme priamo na nechty a na okolitú pokožku, necháme 15 minút pôsobiť a následne umyjeme.

Ľanový, mandľový a jojobový olej

Ľanový olej má vysoký obsah mastných kyselín, minerálov a antioxidantov, vďaka ktorým budú vaše nechty rásť jedna radosť. Mandľový olej je zas vďaka obsahu vitamínov A, B a E, vhodný na zvlhčenie a vyživenie nechtov a pokožky. Ak chcete zas silnejšie a hrubšie nechty, siahnite po jojobovom oleji. Jednoducho si vmasírujte jeden z týchto olejov na nechty a okolitú pokožku.

Poznáte aj vy nejaké prírodné recepty na ozdravenie nechtov a pokožky? Podelte sa s nimi v komentároch.

Pozri aj: Ako by malo vyzerať dokonalé ženské telo? Táto úprimná fotoséria vám ukáže, aká je skutočná pravda

Zuzu, brightside.me

Najnovšie články