Dlhé nechty sú nebezpečné a pot vám o človeku veľa prezradí. Toto je 8 faktov o ľudskom tele, o ktorých ste doteraz nevedeli

Gabriela Kinčoková

Foto: pixabay

Žiadny odborník by si nedovolil tvrdiť, že ľudské telo pozná dokonale. Exituje veľa zvláštnych a niekedy až strašidelných faktov o našom tele, o ktorých veľakrát ľudia netušia. Niektoré z nich sa vám budú zdať ako veľmi nepríjemné, no v konečnom dôsledku sú pre nás veľmi užitočné. Nech sa páči, toto je 9 nezvyčajných faktov o ľudskom tele.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vôňa potu funguje na prenos emócií

Ľudské telo denne vyprodukuje neuveriteľných 600 až 700 ml potu. Hlavnou úlohou potu nie je len ochladiť naše telo, ale tiež zbaviť ho nepotrebných látok. Jeho vôňa však môže veľa povedať o emóciách, ktoré druhá osoba prežíva. Počas posledných rokov sa konali rôzne experimenty, kedy vybraným ľuďom odoberali vzorky potu a skúmali jeho spojenie s emóciami. Týmto ľuďom boli vzaté vzorky predtým, než prežili nejaký strach alebo odpor, či stres. Je tomu síce veľmi ťažké uveriť, no odborníci potvrdili, že pot takýchto ľudí mal úplne iný zápach.

Dlhé nechty sú nebezpečné

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Маникюр Ногти (@journal_nails) on

V dnešnej dobe si mnoho žien zvolí práve umelé nechty. Samozrejme, okrem mnohých výhod majú aj veľmi veľa nevýhod. Na špičkách umelých nechtov sa zdržuje oveľa viac baktérií ako na zdravých prírodných nechtoch. Pokiaľ ide o zdravé nechty nevýhodou je, ak sú nalakované. Stačí, že sa lak zošúpe a baktérie si nájdu svoje miesto.

Sliny sú lepšie ako sa zdá

Sliny uľahčujú trávenie potravy a tiež udržujú správnu hygienu v ústach. Každý deň človek vyprodukuje až 0,5- 1,5 litrov slín. Dôvod, prečo ľudia v noci slintajú je, že ležia na bruchu. To sa môže zastaviť v prípade, že prejdete anestézou alebo sa vyhýbate stresu a depresii. Pokiaľ máte sucho v ústach a neprodukujú sa vám sliny, môže to byť vážny problém.

Nečistoty v pupku

Známe žmolky sa môžu objaviť nie len na vašom obľúbenom svetri, ale tiež v pupku. Väčšinou najviac špiny v pupku objavíte pri chlapoch s nadváhou a väčším bruchom. Okrem toho je dokázané, že pupok je „domovom“ pre mikroskopické formy života. Existuje ich približne 1 400 druhov, avšak 600 z nich je vedou nepreskúmaných.

Nečakané prekvapenie v korení

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Noa’s Guilt-free baking (@noashealthyeats) on

Niektoré suroviny, ako napríklad škorica a oregano v sebe ukrývajú aj drobné čiastočky hmyzu. V jednom grame mletej škorice môžete nájsť až 8 fragmentov hmyzu, zatiaľ čo v jednom grame drveného oregana môžete nájsť až 30 fragmentov hmyzu. Mnoho ľudí túto skutočnosť pred jedením vôbec nevedelo.

Postrach hrebeň

Kefa alebo hrebeň na vlasy vám každý deň pomáhajú vyzerať lepšie. Mnoho ľudí a hlavne žien častokrát zabudne kefu po česaní očistiť. V takejto neočistenej kefe môžete nájsť veľmi veľa baktérií. Keď k tomu navyše pridáte vlhkosť, ktorá sa nachádza v kúpeľni, je to veľmi nepríjemné. Dôsledkom neočistenej kefy môžu byť lupiny, začervenaná pokožka či svrbenie.

Ušný maz

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Animal on Planet 🐾 (@animalonplanet) on

Kedysi sa ušný maz používal ako balzam na pery, čo je naozaj hrôzostrašná predstava. Dnes je však známe, že síce chráni ucho, no obsahuje prebytočné množstvo škodlivých látok. Veľmi veľa ľudí po celom svete, nie len na Slovensku, si uši čistí klasickým spôsobom a to vatovou tyčinkou. Vedci však hovoria, že to môže viac uškodiť ako pomôcť. Pre zaujímavosť, modré veľryby si uši nijak nečistia. Ich ušný maz sa zbiera na seba a po celom ich živote dokážu vďaka nemu vedci určiť v akých vodách veľryba plávala a podobne.

Kremácia je prospešnejšia než bežný pohreb

Aj po smrti človek dokáže znečistiť prírodu. V mnohých krajinách nie je dostatok miesta na klasický pohreb, preto sa ľudia uchyľujú ku kremácii. To už nie je ničím nezvyčajným. Hmotnosť prachu po kremácii sa však líši od veku, hmotnosti a pohlavia. Prach dospelého človeka môže v priemere vážiť 2,3 kg. Ak chcete rozptýliť prach do vzduchu, potrebujete mať povolenie. Prach sa dá napríklad rozptýliť aj vo vesmíre. V krematóriu stúpne teplota na 750 stupňov a teda zabije všetky mikroorganizmy. Následne je tento prach po pohrebe úplne neškodný pre ďalšie generácie.

Ľudské telo je naozaj plné prekvapivých faktov, čo poviete?

adme.ru

Najnovšie články