Toto by mala vedieť každá žena! Podľa týchto 5 signálov zistíte, čí máte nábeh na rakovinu prsníka

Monizz

Rakovina prsníka postihuje čoraz viac žien a v poslednej dobe sa nevyhýba ani mužom. Mnohí tvrdia, že sa jej nedá predísť a nedá sa na ňu ani tak ľahko prísť. No je to skutočne tak?

pixabay.com

Podľa výskumov zaznamenalo včasné zmeny až 89 902 žien vo veku od 40 do 65 rokov už v ranom štádiu. Či máte v prsníku nádor sa dá spozorovať oveľa jednoduchšie, ako si myslíte. Ak nepodceňujete pravidelné prehmatávanie prsníkov, môžete pozorovať aj ďalšie významné ukazovatele, ktoré vám napovedia, či ste v ohrození práve vy.

Päť „pé“

Pri onkologických ochoreniach sa často stretávame v primárnym nádorom, ktorý sa v nespozorovanom stave môže takpovediac namnožiť a začne útočiť v iných oblastiach. Niekedy ide o metastázy, inokedy o nové nádory. Tak či onak, sekundárna rakovina je rovnako nebezpečná a mali by ste si preto všímať každú zmenu vášho zdravotného stavu.

pixabay.com

Medzi najčastejšie sekundárne nádory vychádzajú z primárneho nádoru v prsníku, sú tie v pľúcach. Ak ste teda spozorovali, že bez príčiny kašlete a kašeľ neustáva, zverte sa do rúk odborníkom. Môžu zistiť to, čo by ste vy doma tak skoro nezistili. Rakovina vychádzajúca z primárneho nádoru prsníku sa až v 60-70% prípadov rozšíri práve do pľúc. Najčastejšími príznakmi sú dýchavičnosť a suchý kašeľ.

pixabay.com

Rakovina prsníka spôsobuje aj hormonálne zmeny. Pod ich vplyvom sa močová rúra vysúša, čo má za následok ťažšiu kontrolu nad močením. Ak vám začal unikať moč, nemusí to vždy súvisieť len s vekom. Inkontinencia môže byť aj príznakov prsníkového ochorenia.

Únava je nevďačný príznak, pretože sa vyskytuje takmer u všetkých typov ochorení. Ak je však u vás bežná a ste v rizikovom veku, určite sa nechajte prehliadnuť odborníkom. Rozpoznať bližšie ju môžete aj podľa toho, že sa väčšinou prejavuje v poruchách spánku, či v podobe miernej depresie.

pixabay.com

Bolesti chrbta takisto nemusia značiť len rednutie kostí, či krivú chrbticu. Z desiatich ľudí bolí chrbát pravidelne až ôsmych! Ak vás teda nikdy chrbát nebolel a zrazu začal, dajte sa skontrolovať. Tieto bolesti sa prejavujú najmä v hornej časti chrbta a môžete mať pocit, že vychádza z kostí. Možno prídete na závažnejšie ochorenie, ktoré tak môžete včas a úspešne liečiť.

Pozri aj: Žehličku som nikdy nevedela dôkladne vyčistiť. Potom mi susedka prezradila tento trik a odvtedy je žehliaci povrch stále ako nový

zdroj: babskeveci.sk (M), icreative.am

0
Komentovať