Po roku v práci som pribrala až 10 kilogramov. Toto je 5 dôvodov, prečo ženy v práci priberajú viac ako muži!

Monizz

Sedavé zamestnanie prináša presne toľko výhod, ako nevýhod. Ako sa hovorí, každý si v tom nájde to svoje. Jednou z najväčších rizík je však málo pohybu a s tým spojené zdravotné alebo fyzické ťažkosti. Okrem hemoroidov trápia veľa žien aj pribúdajúce kilá.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Aby sme však neboli k sedavým zamestnaniam nespravodliví, treba povedať, že všetko sa dá zmeniť, ak trochu chceme. Kilá navyše teda nemusia byť samozrejmosťou. Treba sa len vyhnúť, alebo obmedziť týchto 5 aspektov a všetko bude zasa tam, kde kedysi.

Jete, aj keď ste plní

Ku kávičke sušienky od kolegyne, na olovrant koláčiky od toho, onoho, tamtoho. Ak má niekto narodeniny, automaticky to so sebou prináša zákusky. Jedlo navyše je najčastejším dôvodom, prečo v zamestnaní priberáme. Samozrejme, úplne pochopiteľne. Len ťažko sa odoláva zobnutiu sem, zobnutiu tam. Mali by ste si však uvedomiť, že keď sa na stole objaví kúsok jedla a vy nie ste hladní, neexistuje jediný poriadny dôvod, aby ste ho ochutnali. Takisto môžete cukríky presunúť na stôl pre návštevy a nemusíte ich mať na svojom stolíku, hoci ich tam kolegyňa ukladá odjakživa. Alebo sa jednoducho naučte povedať zdvorilé „Ďakujem, naozaj si neprosím“. A aj si za tým stáť.

pixabay.com

Nesprávne rozloženie jedla

Ak si ráno dáte kávu so sušienkami, na obed len rýchly sendvič alebo inú drobnosť v kaviarni pod kanceláriami a večer doma spracete celú pizzu alebo vyjete pol chladničky, nečudujte sa, že kilá idú hore ako na závode. Nesprávne rozloženie porcií spôsobuje presne tento jav. Raňajky a obed by ste mali mať plnohodnotné a výživné, večeru ľahšiu. Ak vás trápi hlad aj počas dňa, zažeňte ho ovocím, celozrnnou sušienkou ku káve či niečím ľahkým a nekalorickým. A nezabúdajte, že pravidelná strava je základom!

pixabay.com

Svetlo a izbová teplota ovplyvňujú chuť do jedla

Nie každá kancelária sa môže pýšiť aj prirodzeným denným svetlom. Väčšina z nich má totiž umelé osvetlenie, bodové či neónové. Vedci dokázali, že práve umelé osvetlenie a suchý vzduch ovplyvňujú chuť na jedlo a udržiavajú mozog v akejsi hybernácií. Možno aj preto počas dňa nie ste hladní a hlad na vás príde až ku večeru. Doprajte si v kancelárii čerstvý vzduch a podľa možnosti nezažínajte lampy, ak to nie je potrebné. Cez deň vybehnite na obed niekam, kam môžete ísť aspoň 10 minút peši a snažte sa obedovať v otvorených priestoroch, nie v uzatvorených nákupných centrách pripomínajúcich škatule.

pixabay.com

Nadčasy

Nadčasy môžu vašu váhu ovplyvňovať ani sa nenazdáte. Spôsobia totiž nedostatok voľného času, ktorý by ste inak venovali chôdzi, nakupovaniu, alebo pohybu v záhrade, s deťmi či športovaniu. Aj keď sa vám zdá, že ste sa predtým nijako významnejšie vo voľnom čase nehýbali, neklamte sami seba. Aj drobnosti ako vynesenie smetí, rýchly nákup či návšteva detského ihriska boli pohyb, ktorý vám nejaké tie kalórie zožral. Prestaňte s nadčasmi. Vaše zdravie je prednejšie ako peniaze.

pixabay.com

Stres a termíny

Permanentný podvedomý stres majú zväčša na svedomí termíny, ktoré vás tlačia. Uvedomte si, že stres zvyšuje hladiny hormónu kortizolu, čo spôsobuje nutkanie jesť neustále sladké. Pomôže vám hlavne dostatok spánku a fyzická aktivita. Jedlo nevyrieši vaše problémy, v prvom rade je dôležité si hlavu prevetrať a poriadne si oddýchnuť. Len odpočinuté telo môže ráno vyštartovať do nového dňa zdravo.

pixabay.com

Trápia aj vás kilá navyše odkedy máte sedavé zamestnanie? Ako s nimi bojujete? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo francúzske deti nemávajú záchvaty zlosti a nehádžu sa o zem! Toto robia francúzsky rodičia inak a my by sme si mali brať príklad

zdroj: babskeveci.sk (M), brightside.me

Najnovšie články