Doktor tvrdí, že sme sa celý čas umývali zle: Podľa neho by sme sa mali pri sprchovaní zamerať hlavne na túto vec

Hyriaková Kristína

Foto: pxfuel/ © Nevit Dilmen / CC BY-SA

Každý deň sa dozvieme niečo nové, čo nás často núti prehodnotiť svoj život. Teraz doktor informuje na svojich videách o sprchovaní a o tom, čo počas umývania robíme zle.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tyla, doktor Karan Rajan sa môže pochváliť miliónmi sledovateľov, kde zdieľa rady o zdraví, vrátane intímnej hygieny. Teraz povedal, že ženy nepotrebujú žiadne špeciálne prostriedky na intímnu hygienu, keď sa o seba správne starajú. Doktor povedal, že samostatné produkty na intímnu hygienu pre ženy sú mýtus.

Sú intímne mydlá mýtus?

„Naša konzumná spoločnosť sa stala expertom na vytváranie produktov, ktoré nepotrebujeme, a potom nás núti myslieť si, že ich potrebujeme. Konkrétne, pokiaľ ide o produkty dámskej hygieny, udržiavajú tento mýtus, že ženské telá sú špinavé a treba ich poriadne vyčistiť. V skutočnosti to môže narušiť bakteriálnu rovnováhu, čím sa zvyšuje riziko kvasinkových infekcií,“ hovorí doktor.

Pozor na tieto produkty

Podľa neho sa tieto produkty snažia ženy presvedčiť na myšlienku, že ich intímna oblasť má voňať a dámske hygienické výrobky tomu robia len škodu. Doktor tvrdí, že ak chcete zabrániť infekciám, určite by ste nemali používať parfumované vložky, ale ani špeciálne mydlá. Aj ďalšie ženy sa ozvali a povedali, že intímne oblasti stačí umývať čistou vodou.

Najnovšie články