Japonský systém chudnutia: Táto metóda vás nezbaví len kíl navyše, ale vyrovná vám chrbticu zázračným spôsobom! Nemusíte robiť nič iné, len ležať

Monizz

Japonské metódy sú známe po celom svete pre svoje nevídané účinky. Využívajú ich nielen zdraví ľudia, ale aj hendikepovaní, na invalidných vozíkov či ľudia s poškodením mozgu. To, čo japonské metódy dokážu, je ohromujúce a fascinuje to ľudí po celom svete. Inak to nie je ani so systémom straty hmotnosti alebo teda chudnutia.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Japonská vynaliezavosť sa neprezentuje len v technike a moderných výdobytkoch, ktoré k nám z exotickej krajiny chodia. Európanom narozdiel od Aziatov často chýba perfekcionizmus a vytrvalosť hľadať riešenia. Aj to je možno dôvod, prečo sa naše metódy niekedy neosvedčia.

Japonský mág Fukutsudzi

Pred viac ako desiatimi rokmi sa japonský lekár Fukutsudzi začal zaoberať tým, ako vplýva hmotnosť a celkovo kilogramy na ženský organizmus. Priviedla ho k tomu vlastná manželka, ktorá napriek úmorným cvičeniam, diétam a vyčerpávajúcemu pohybu stále nechudla, naopak stav sa jej len zhoršoval. Fukutsudzi vo svojej realizovanej štúdii dokázal, že chudnutie nie je len v hlave, ale aj v chrbtici. Jeho žena neuveriteľne schudla, zatiaľ čo nerobila nič iné, iba ležala.

takprosto.cc

Fukutsudziho metóda

Na realizáciu pohodlnej metódy si zožeňte veľký uterák a pevnejší špagát. Počas piatich minút denne si ľahnite na tvrdý rovný povrch a zrolovaný uterák si dajte na tie správne miesta. Tá časť, pod ktorú si uterák dáte, sa vám začne prirodzene prečisťovať. Uterák zrolujte a napevno previažte špagátom alebo stužkou. Uterák si dajte pod bedrá a v prehnutí ležte aspoň 5 minút denne. Pozor, dôležité je aj rozmiestnenie nôh a rúk. Nohy majte položené na šírku ramien, palce chodidiel sa musia navzájom dotýkať. Päty by mali byť od seba vzdialené približne 20-25 cm. Ruky natiahnite za hlavu, otočte ich dlaňami nadol a spojte malíčky.

takprosto.cc

Vydržať v tejto pozícii nie je náročné, no nie je to ani úplný relax. Napriek tomu sa snažte čo najviac vypnúť myseľ a uvoľniť telo, aby ste necítili zbytočné napätie. Pri vstávaní z pozície buďte opatrní, pretože vaše telo sa dostáva z neprirodzenej polohy do prirodzenej. Môže vám praskať v kĺboch alebo vás chytia náhle kŕče, ak budete vstávať príliš rýchlo.

pixabay.com

Táto metóda zabezpečuje rovnomerné rozloženie tuku a nápravu chrbtice. Ak začnete ležať po dobu piatich minút, po týždni k nim pridávajte ďalšie dve. Po mesiaci sa budete cítiť fantasticky a cvičenia sa nebudete chcieť vzdať. Okrem toho – prvé výsledky uvidíte v zrkadle už po prvom týždni pravidelného tréningu. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Pred smrťou stihol chorý chlapček povedať svojej mame tie najkrajšie posledné slová. Od dojatia som sa rozplakala

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc