Keď zistíte, na čo sú dobré dva orechy v ruke, hneď to budete chcieť vyskúšať

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Toto cvičenie s orechmi zatiaľ pomohlo každému. Vážim si orientálnu medicínu a myslím si, že táto metóda je vhodná pre všetkých, ktorí zažívajú veľký stres a nejaké napätie. V dnešnej modernej dobe je stres niečo „normálne“. Mnoho ľudí ho zažíva a každý sa s ním vysporiada inak. Ak chcete upokojiť svoje nervy a nemáte po ruke penovú loptičku, postačia vám aj dva vlašské orechy v škrupine. 

Článok pokračuje pod videom ↓
orechy3
quora.com

Tým, že budete orechy v ruke presúvať, masírujete si nervové zakončenia, ktoré pomáhajú pri uvoľňovaní nervov. Navyše sa jedná o produkt z prírody, ktorý vám nenahradí žiadny masážny prístroj.

Ako sa zbaviť stresu?

Na rukách, a teda konkrétne na dlaniach sa nachádzajú aktívne body, ktoré sú zodpovedné za fungovanie vnútorných orgánov. Ak na ne vyviniete dostatočný tlak, môžete sa dokonca zbaviť niektorých ochorení. Orientálna medicína vysvetľuje cvičenie s orechmi tak, že dôjde k uvoľneniu energie, naša hlava začne fungovať tak, že sme v duševnej pohode a podľa niektorých liečiteľov máme energiu skrytú v pľúcach, myšlienky v srdci, duch sídli v pečeni a túžba v obličkách.

orechy4
aliexpress.com

Ako na to?

Do každej ruky vezmite dva orechy v škrupine a točte ich do kruhu. Kruhový pohyb zabezpečí, že prejdete po všetkých nervových zakončeniach, ktoré sú úzko pri sebe. Následne si orechmi prechádzajte aj po strede dlane smerom od dola k prstom. Jemne pomasírujte aj končeky prstov. Celé cvičenie by malo trvať približne 10 minút, no ak vám je príjemne, môžete v masáži pokračovať aj dlhšie.

orechy1
takprosto.cc

Stres a napätie vznikajú vtedy, keď nepočúvate svoje vnútro, svoje telo, svoj vnútorný hlas a zabúdate na svoje skutočné pocity. Uvedomte si, že zdroj rovnováhy a harmónie sa nachádza vo vás.

Každý z nás by mal mať niekde v duši miesto, kde bude môcť relaxovať a kde nájde vnútornú rovnováhu. Skúste ísť do prírody, kde sa dá načerpať naozaj veľké množstvo energie. skúste sa na svoje problémy pozerať z diaľky a s pokojom. Niekedy postačí len na chvíľu zavrieť oči a myslieť na niečo pekné. Prípadne skúste metódu usmievania sa. Usmievajte sa po dobu 30 sekúnd. Je vedecky dokázané, že to zlepšuje vašu náladu.

orechy2
takprosto.cc

V núdzovej situácii však vždy pomôže krátke cvičenie s orechmi. Dobré je, ak budete mať dva pre prípad núdze aj v kabelke. Kedykoľvek, v práci, pri pauze, alebo aj na ceste domov ich môžete vytiahnuť a trochu sa uvoľniť. Vyskúšajte túto techniku a uvidíte sami. Toto cvičenie dokonca môže pomôcť aj pri zlepšovaní motoriky rúk. Ak ste mali nejaké zranenie, cvičíte s penovou loptičkou a chodíte na rehabilitácie, ani toto cvičenie by nemuselo byť na škodu. Pokiaľ nemáte veľké bolesti, určite masáž pomocou orechov odporúčame.

orechy
thedaobums.com

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články