8 tajomstiev vizážistov, vďaka ktorým vyniknú vaše oči

Lucia Mužlová

Na to, aby vaše oči boli výrazné a pôsobili väčšie, nemusíte byť žiaden make-up guru. Kľúčom k úspechu je pevná ruka a samozrejme tajomstvá vizážistov, vďaka čomu budú všetci naokolo očarení z vášho atraktívneho pohľadu. Dnešná modelka je sama o sebe výraznejšia, a to najmä vďaka ryšavým vlasom, ktoré určite nikto neprehliadne. Talentovaná vizážistka odhalila tie najzákladnejšie tajomstvá, ktoré si určite nenechajte ujsť.

Dôraz na obočie

oci1
brightside.me

Ak sa zameriate na obočie, môžete buď zvýrazniť črty vašej tváre, alebo zlepšiť a zdokonaliť celkovú symetriu vašej tváre. Obočie dokáže otvoriť celú oblasť očí a dokáže spôsobiť to, že vaša tvár bude pôsobiť buď väčším, alebo menším dojmom. Dokonalý tvar obočia dosiahnete pomocou ceruzky na obočie, očných tieňov, alebo aj gélu na obočie. V drogériách a parfumériách je dostatok značiek a odtieňov, stačí si iba vybrať. Dôležité je zvoliť správny odtieň. Blondíny by mali zvoliť jemnejšie a svetlejšie tóny, brunetky zase naopak. Každopádne platí, že obočie by malo mať približne takú farbu aká je pôvodná farba vašich vlasov. Tvar by mal byť prirodzený. Určite neodporúčam vytrhávať chĺpky zhora. Ak si nie ste úpravou obočia isté, radšej vyhľadajte odbornú pomoc kozmetičky.

Biela ceruzka na spodnej linke oka

oci2
brightside.me

Ak chcete, aby vaše oči vyzerali sviežo a aby pôsobili otvorene, stačí použiť na spodnú vodnú linku oka bielu ceruzku. Nemusí to byť biela, pokojne použite krémovú, svetlú béžovú alebo smotanovú farbu. Ak nemáte po ruke ceruzku, pokojne aplikujte očný tieň perleťovej alebo slonovinovej farby.

Používajte rozjasňovač

oci3
brightside.me

Pre zosvetlenie očí použite rozjasňovač z nejakej kontúrovacej paletky na tvár. Zlaté odtiene pristanú takmer každému a najmä teraz v lete. Rozjasňovač aplikujte tesne pod obočie, čím zvýrazníte jeho tvar. Taktiež ho môžete aplikovať do vnútorného kútika oka, pričom na celé viečko zvoľte nejakú perleťovú, taktiež lesklú farbu. Treba však dodať, že všetkého veľa škodí, takže s rozjasňovačom buďte radšej opatrní.

Natočte si mihalnice

oci4
brightside.me

Ak máte rovné a skleslé mihalnice, použite klieštiky na mihalnice. Tiež som si myslela, že ich nepotrebujem, až kým som si ich nekúpila. Oko sa nádherne otvorí, mihalnice ostanú natočené naozaj dlhý čas a aj maskara vyzerá úplne inak. Manipulácia s klieštikmi je jednoduchá, takže sa nemusíte báť. Potom už len naneste maskaru, a ak je potrebné, môžete nalepiť aj umelé riasy alebo trsy.

Používajte béžové očné tiene

oci5
brightside.me

Každá paletka očných tieňov obsahuje nejaké béžové odtiene, či už matné alebo lesklé. Béžové tóny sa hodia každému bez výnimky. Vytvorte si jemné dymové líčenie pomocou dvoch tieňov. Tmavší matný aplikujte do ohybu oka, najlepšie pomocou štetca. Nezabudnite tieň dobre rozmazať. Na celé pohyblivé viečko potom aplikujte svetlejší tieň. Jednoduchý, no pekný vzhľad na každý deň.

Stmavte línie rias

oci6
brightside.me

Takéto líčenie sa hodí napríklad na nejakú slávnostnejšiu príležitosť. Stačí len stmaviť línie rias. Použiť na to môžete tmavší tieň, poprípade aj čiernu linku. Takéto „orámovanie“ oka môže vaše oči zvýrazniť a vyzdvihnúť, no aj pri tomto kroku platí, že menej je niekedy viac.

Modrý očný tieň rozjasňuje

oci7
brightside.me

Modrý očný tieň vaše oči rozjasní. Nehodí sa ale úplne všetkým. Najviac sa hodí ženám, ktoré majú hnedé alebo modré oči. Momentálne sú v kurze metalické odtiene, preto sa nebojte trochu zariskovať a vydať sa týmto smerom. Vaše oči budú vďaka modrej vyzerať hlbšie a výraznejšie.

Nebojte sa farieb

oci8
brightside.me

Ako môžete vidieť na fotografii, ryšavým ženám sa najviac hodí zelená farba a takmer všetky jej odtiene. Táto smaragdová zelená vyzerá na viečku naozaj úžasne. Farby dokážu vytiahnuť a zdôrazniť farbu vašich očí, treba len vedieť, ktorá farba sa hodí k akej farbe očí. Nebojte sa experimentovať. Ak máte pocit, že sa vám farebné očné tiene nehodia, trendom na toto leto sú farebné linky na oči. Nemusíte si ich kresliť po celej línii rias. Stačí, ak napríklad zvolíte modré linky, pričom nakreslíte len menšiu čiarku nad čiernu linku, ktorú nosíte bežne. Pri otvorených očiach to nikto nepostrehne, no keď žmurknete, ukáže sa krásny modrý akcent.

Najdôležitejšie pravidlo však je, že najkrajšia ste vtedy, keď sa vo svojom vlastnom tele cítite dobre. Taká krása oslní každého.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

 

0
Komentovať