Prejedli ste sa? Vyskúšajte tento domáci nápoj, ktorý spáli až 50% kalórií

Michal Blaško

Poznáte to… Niekedy príde na človeka doslova „vlčí hlad“, pri ktorom je schopný zjesť všetko, čo doma nájde. Častokrát tento čin neskôr oľutujeme, pretože sme zbytočne prijali do tela množstvo kalórií, čomu sa práve snažíme vyhýbať. Ak sa tak stalo, nezúfajte, máme pre vás výborný domáci recept, ktorý dokáže spáliť až 50% prijatých kalórií, a to len pomocou dvoch ingrediencií.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tento zázračný drink je tvorený len z dvoch zložiek, a to z grapefruitu a jednej lyžice medu. Príprava je úplne jednoduchá. Najprv prekrojte grep na dve polovičky a vnútornú dužinu vyberte pomocou lyžičky. Vložte ich do mixéra spolu s jednou polievkovou lyžicou medu. Tieto dve veci zamixujte poriadne dohromady a vznikne vám výživný tekutý drink. Posledný krok je už len vypiť ho. Odporúča sa piť po obede, najlepšie dvadsať minút po jedle.  Je schopný spáliť až polovicu získaných kalórií.

goldcountryhoney.com
goldcountryhoney.com

Táto zmes obsahuje dva užitočné prvky:

Pektín, ktorý prispieva k účinnému vylučovaniu prebytku zlého cholesterolu (je dokázané, že ak by sme jedli čerstvý grapefruit každý deň, cholesterol by sa nám mohol znížiť až o 15,5%).

Lykopén, ktorý pomáha bojovať s toxínmi a škodlivými látkami v tele.

popsugar.com
popsugar.com

Grapefruit je známy ako zázračná potravina, pretože je vhodný naozaj na všetko. Podporuje trávenie, spaľovanie tukov, chráni telo pred škodlivými látkami a posilňuje imunitu. Dokonca obsahuje zložky, ktoré dokážu bojovať proti určitým typom rakoviny. Je plnohodnotný antioxidant a má silné antibakteriálne účinky. Je to veľmi zdravá a výživná potravina, a tak, ako všetky citrusy, je bohatý na vitamín C, obsahuje vitamíny A, B, D, E a prvky ako vápnik, fosfor, horčík, mangán, zinok, meď a železo. Odporúčame ho teda určite pridať do každodenného jedálnička.

Dávajte si však pozor, grapefruit je silne kontraindikovaný z mnohými liekmi, keďže znásobuje ich vstrebávanie z tráviaceho traktu. Pre istotu sa pozrite do letáku, ak užívate silné lieky na vysoký krvný tlak, cholesterol, antidepresíva či lieky na rakovinu, či popri nich môžete toto ovocie konzumovať.

Najnovšie články