Expertka prezradila, ako často by ste mali prať podprsenku. Odpoveď vás možno prekvapí

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Otázka o tom, ako často by ste mali prať podprsenku, sa objavuje veľmi často. Odborníčka teraz zverejnila jasnú odpoveď, ktorá mnohých ľudí prekvapila.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, pranie podprsenky je skutočnou témou. Je jasné, že pranie je dôležité, no viete, ako často by ste mali prať vaše podprsenky? Nedávno sa jedna expertka na TikTok-u spýtala, ako často ich ženy perú a odpovede boli naozaj rôzne: od veľmi málo, do každých pár týždňov.

Foto: unsplash

Nevedia, ako prať podprsenky

„Pravdou je, že mnohé z nás nevedia, ako si prať podprsenky, takže sa len dohadujeme, ako často ich máme prať. Ako niekto, kto sa zaoberal výrobou podprseniek, mám o tom prehľad. Pokiaľ ide o športovú podprsenku, mali by ste ju oprať hneď. Ak ide o bežnú podprsenku, mali by ste ju prať každé tri alebo štyri nosenia, teda po takomto počte dní,“ povedala.

Odborníci hovoria jasne

Kimmay vysvetlila, že hlavným dôvodom, prečo prať podprsenku, je zbaviť ju všetkej špiny. Časté pranie ju však môže zničiť. Samozrejme, pranie je veľmi dôležité a Kimmay prekvapilo, že niektoré ženy svoje podprsenky perú až vtedy, keď začnú zapáchať. Aby ste však svoju podprsenku praním nezničili, odporúča jemnejšie pracie prostriedky, aby nepoškodili vnútro podprsenky. Ďalší experti tvrdia, že podprsenku by ste mali prať každé dve až tri nosenia.

Najnovšie články