Ako využiť použité čajové sáčky

Mary

Po náročnom zdĺhavom dni v práci si každý doma rád vypije šálku lahodného čaju. Keď sa nám čaj vylúhuje, tak vrecko jednoducho vyhodíme do koša. Vedeli ste však o tom, že použité čajové vrecúško viete ešte skvelo využiť? Ak nie, čítajte ďalej. 

čaj 1
pixabay.com

Použité čajové vrecúško je skvelým pomocníkom do záhrady. Pomôže vám udržať v pôde živiny, chráni proti škodcom a v neposlednom rade tým napomáhate recyklovať.

Vynikajúce hnojivo

Čajové lístky obsahujú veľa živín a vitamínov, ktoré sú ideálnymi prostriedkami na hnojenie pôdy. V procese rozkladu čajového vrecka sa tieto živiny dostávajú do pôdy hlbšie, a čo je najlepšie, vrecko sa úplne rozloží bez toho, aby vašu pôdu poškodzovalo.

Neškodí prírode

Čajové vrecko je veľmi jemné a tenké, čo nám zabezpečuje, že sa všetky chute z byliniek dostanú aj cez vrecko do vody. Vrecko je totiž vyrobené z vlákien manilských konopných listov. Tieto vrecúška sa teda rozkladajú veľmi jednoducho, v pôde to predstavuje iba šesť mesiacov kým sa úplne rozloží.

Chráni proti škodcom

čaj 4
sovkusom.ru

Použité čajové vrecúška a kávová usedenina dokonale odpudzujú hmyz. Je to kvôli aróme. Ak hľadáte účinný organický prostriedok proti hmyzu, práve ste ho našli. Najlepšie však je, že nepoužijete žiadne chemikálie a nepoškodíte tak zeleninu ani ovocie.

Odpudzuje mačky

čaj 5
sovkusom.ru

Čajové vrecká sú skvelým spôsobom, ako zabrániť vašej mačke, aby vám chodila do záhonov a liezla po kvetináčoch.

S pomocou čajových vrecúšok si môžete vypestovať celú záhradu

čaj 6
sovkusom.ru

Verte tomu alebo nie, ale s pomocou čajového vrecúška, vody, papierovej utierky, plastovej misky a semienok si môžete vypestovať svoju vlastnú záhradu. Použité čajové vrecúška pomôžu naklíčiť semienka. Následne ich iba stačí dať do pôdy v záhrade.

Dažďovky môžu konzumovať čajové lístky

čaj 7
sovkusom.ru

Dažďovky môžu čajové lístky, ktoré dáme do pôdy, bezpečne konzumovať. Neobsahujú žiadne chemikálie ani škodlivé látky, ktoré by mohli dažďovkám ublížiť.

Udržujú vodu

čaj 8
sovkusom.ru

Umiestnite použité čajové vrecúško do blízkosti koreňov rastlín. Vďaka tomuto triku sa v pôde udrží viac vody, čo umožní rastlinke rýchlejšie rásť.

Zabraňuje vzniku buriny

čaj 9
sovkusom.ru

Skúste zakopať pár použitých vrecúšok od čaju do pôdy, najmä tam, kde vám rastú kvety či zelenina. Je to účinný spôsob, ako predísť nechcenému výskytu buriny.

Použité čajové vrecká už nevyhadzujte, môžete ich využiť takto efektívne. Nielenže bude vaša záhrada krásne kvitnúť a zelenať sa, zároveň aj ušetríte veľa peňazí. Všetci predsa dobre vieme, koľko stojí hnojivo alebo špeciálne prípravky proti škodcom. Dajte nám vedieť, ktorý trik sa vám zapáčil najviac.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), sovkusom.ru