Žena vyskúšala 9 šetriacich tipov z internetu a mesačne ušetrila viac ako 140 eur. Tieto naozaj fungujú!

Gabriela Kinčoková

25-ročná Ruska Dasha, ktorá žije v provinčnom meste spolu so svojím manželom a dcérou sa rozhodla aj napriek nadpriemerným príjmom zistiť, koľko môže ušetriť pomocou známych internetových trikov. Prinášame vám 9 odskúšaných trikov ako ušetriť.

# 1 Vyberajte si peniaze len zo svojho bankomatu

Foto: unsplash

Naozaj, vo väčšine prípadov sa stáva, že banka si účtuje poplatok za výber z bankomatu inej banky. Zo začiatku sa vám to môže zdať ako veľmi zanedbateľná čiastka, no časom suma porastie a vy môžete prísť o veľký obnos peňazí. Dasha začala tento prieskum a zistila, že pri výbere priemernej sumy z cudzieho bankomatu minula za mesiac celých cca 2,61€. To znamená, že za rok môže minúť takýmto štýlom  31,37€.

#2 Na nákup si vytvorte zoznam a zoberte si obmedzené množstvo hotovosti

Foto: unsplash

Tento bod je strašiakom nejedného človeka. Idete do obchodu, kde chcete kúpiť pečivo, mlieko a jogurty, no vraciate s ďalšími absolútne nepotrebnými vecami. Pokiaľ si však zoberie len málo hotovosti, nezostane vám nič iné, ako si kúpiť len to, čo naozaj potrebujete. V takomto prípade sa neodporúča platiť kartou, pretože by vás určite lákalo nakupovať viac. Dasha začala tak, že si každý týždeň napísala, čo bude potrebné kúpiť v daný týždeň a vypočítala si predbežnú sumu, koľko ju bude nákup stáť. Na konci mesiaca porovnala výdavky a zistila, že oproti predošlému mesiacu ušetrila krásnych 33,88€. Za rok teda potenciálne môže ušetriť až 406,50€. Samozrejme ceny v Rusku a u nás sa nedajú porovnávať takže je to len predpoklad.

#3 Vyškrtnutie polotovarov z jedálnička

Foto: unsplash

Polotovary síce ušetria množstvo vášho času, ale určite spravia veľký prievan vo vašej peňaženke. Náklady, ktoré dáte na mrazenú zeleninu budú značne väčšie, ako nákup rovnakej len čerstvej zeleniny v rovnakom objeme. Dasha vymenila svoju obľúbenú mrazenú zeleninu za čerstvú a zistila, že ušetrila približne 0,52 centov, čo nie je veľa, ale keď si to vypočítate na dlhšie obdobie, znovu sa nám suma pekne zvyšuje.

#4 Výmena rýchleho občerstvenia za domáce jedlo

Foto: unsplash

Tento bod má naozaj niečo do seba. Je prospešný nie len pre vašu peňaženku, ale rovnako pre vaše zdravie. Namiesto rýchlych raňajok na pumpe alebo objednaného obeda si radšej pripravte jedlo na pár dní dopredu doma. Dasha začala svojmu manželovi pripravovať jedlo doma a balila mu ho do práce. Minuli nato cca 2,94€ na jednu porciu. Na jedlo z reštaurácií minuli predtým cca 70€ mesačne. Okrem toho všetkého sa vzdali aj pizze, ktorú si objednávali niekoľkokrát do mesiaca, pričom jedna pizza stála v priemere 5,90€. Podarilo sa im teda ušetriť za mesiac 47,98€. Za rok je to až 575,80€. 

#5 Ušetriť môžete na kozmetike, ktorú vymeníte za domácu kozmetiku

Foto: unsplash

Vlasová kozmetika alebo dekoratívna kozmetika patrí medzi jednu z najdrahších položiek práve u žien. Avšak pár vecí z tohto sortimentu môžete nahradiť prírodnou kozmetikou, ktorú si viete vyrobiť aj doma. Stačí si prečítať napríklad pár článkov o bylinkách a môžete ušetriť hneď niekoľko desiatok eur. Dasha si namiesto telového peelingu za cca 3,57€ a vlasového kondicionéru za cca 3,55€ spravila všetko domáce. Za mesiac sa jej týmto spôsobom podarilo ušetriť nejaké eurá navyše, pričom ročne by táto suma bola v priemere 28,54€.

#6 Plastové fľaše vymeňte za opakovane použiteľné

Foto: unsplash

V týchto letných dňoch je viac ako bežné, že človek spotrebuje až 3 litre vody. Keď ste doma, väčšinou používate poháre, no keď sa nachádzate niekde vonku vodu si väčšinou kupujete. To znamená, že za 0,5 litrovú fľašu zaplatíte v priemere 0,33 centov. Takúto fľašu si kúpite aj niekoľkokrát týždenne. Suma teda môže vystreliť aj nad 6,53€. Dasha si teda namiesto plastových fliaš kúpila jednu univerzálnu za 3,92€, do ktorej pokojne môže dať vodu ale i kávu. Navyše, takáto fľaša chráni životné prostredie a je ekologická.

#7 Spravte si manikúru samé

Foto: unsplash

Starostlivosť o nechty je pomerne veľký výdavok v živote mnohých žien. Ísť na manikúru môže vyjsť približne aj na 30€ mesačne. Dasha sa na mesiac vzdala dokonalej manikúry a namiesto toho si ju začala doma robiť sama. Ročne by tak ušetrila viac ako 70 €.

#8 Prestaňte si kupovať trendy veci len preto, že to nosia iní

Foto: unsplash

Móda sa každým dňom posúva stále dopredu. Niet najmenších pochýb o tom, že vec, ktorú ste si kúpili dnes už zajtra nemusí byť trendy. Samozrejme, každý by mal nosiť to, čo sa mu páči, avšak dá sa nakupovať tak, aby ste nemíňali všetky peniaze len na oblečie. Dasha sa pozrela na veci vo svojom šatníku a prišla nato, že polovicu vecí mala oblečených asi tak trikrát. Keď to spočítala tak zistila, že mohla ušetriť mesačne 38,12€. To všetko znamená, že ročne by mohla ušetriť neuveriteľných 457,47€.

#9 Pozrite sa za čo konkrétne platíte na faktúre za telefón

Foto: unsplash

Veľký pozor si dávajte na nákupy rôznych aplikácií alebo na predplatné. Toto všetko vám znovu len míňa peniaze a preto sa naozaj spýtajte sami seba, či je to potrebné. Rozdeľte si platby na platby za telefón a platby za zábavu. Dasha s manželom zrušili rôzne predplatné časopisov a aplikácií a po mesiaci zistili, že dokážu aj na tomto ušetriť. Ročne by ušetrili cca 47,05€.

Za mesiac sa rodine podarilo ušetriť celkovo až 140 eur, čo je už pekné číslo, nemyslíte? Je to naozaj veľmi inšpiratívna žena, ktorá nám ukázala, že ušetriť podľa internetových trikov sa naozaj dá. Avšak nie každý mesiac to asi bude také krásne číslo, pretože vždy môže do toho niečo prísť. Aj pár eur však bude víťazstvo.

Pozri aj: Video, ktoré je obrovským prejavom ľudskosti. Lekár tancuje vždy, keď sa stav jeho 5-ročného pacienta zlepší

Gabriela, adme. ru

2
Komentovať