Inštalatérom vraj nemôže byť žena. Muž vyhodil pracovníčku len pre jej pohlavie, ľudia sa do neho neskutočne pustili

Dana Kleinová

Foto: Pexels / Pixabay

Byť úctivý k ľuďom, ktorí opravujú váš dom, je samozrejmosť. Očividne to však neplatí vždy, keďže tento muž sa nezachoval správne. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Boredpanda, v dnešnej dobe by ste si mysleli, že každý pochopí, že muži a ženy sú rovnako schopní vykonávať akékoľvek povolanie. Tento príbeh však hovorí o opaku. Jeden muž totiž potreboval inštalatéra, no keď uvidel ženu, zachoval sa sexisticky. Jeho nevychované správanie sa mu však masívne vypomstilo.

Foto: Pexels

Chcel „skutočného“ inštalatéra

Muž, ktorý kedysi pracoval v otcovej stavebnej firme, si zaspomínal na čas, kedy pracoval na dome zákazníka. Ich firma robí všetko v rámci prerábok – od maľovania stien cez elektrinu až po inštalatérstvo. Aby však vedeli všetko zabezpečiť, najímajú si ľudí, ktorí pracujú na voľnej nohe. A to sa stalo aj teraz. V kuchyni došlo k problému s vodou a muž potreboval inštalatéra. Našťastie mala Helen, s ktorou v minulosti už pracoval, čas a mohla prísť na pomoc.

Hoci nemala ani 25 a v tom čase pracovala ako inštalatérka sotva dva roky, všetci, ktorí s ňou už prišli do styku, ju chválili a vyslúžila si rešpekt mužských kolegov. Muž bol preto rád, že s ňou môže znova pracovať a hneď jej začal ukazovať, kde je problém. Potom sa vrátil k práci v obývačke, kde majiteľovi povedal, že dorazila inštalatérka a že kuchyňa bude čoskoro v špičkovom stave.

„Inštalatérka? Ženy nemôžu byť inštalatérky,“ bola majiteľova prvá reakcia a vyzeral byť značne podráždený. Muž ho hneď uistil, že môžu a že Helen vie čo robí. Majiteľ mu však stále neveril a rozhodol sa ísť do kuchyne presvedčiť na vlastné oči. Pozdravil sa jej a ona sa mu predstavila. „Kde je skutočný inštalatér?“ spýtal sa jej. Ona ho hneď uistila, že je naozaj inštalatérka a že za chvíľu to bude mať hotové.

Majiteľ sa jej znova spýtal tú istú otázku, no skôr než stihla odpovedať, pokračoval: „Chcem skutočného inštalatéra, nie nejaké dievčatko, ktoré si vyplakalo túto robotu a určite to pokašle, keďže rozkošné malé dievčatko ako ty rozhodne nemôže byť inštalatér.“ 

Vyhodil ju

Najnovšie články