Svojho syna porodila do oceánu, video zverejnila na sociálnych sieťach: Ľudia majú rôzne reakcie

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (raggapunzel)

37-ročná 4-násobná mamička Josy Peukert sa stala virálnou po tom, čo na Instagrame zverejnila video, v ktorom sa so svojím partnerom odviezli na pobrežie Paya Majagual v Nikarague, aby mohla porodiť v oceáne.

Ako informuje portál Mirror, video má už viac ako 200-tisíc videní. Jose povedala, že aj keď sa zdalo, že Josy prechádza silnými kontrakciami, v skutočnosti jej rytmus vĺn pomáhal a v kombinácií s kontrakciami to bol veľmi príjemný zážitok. Na pláž išli s vecami, ktoré potrebovali k pôrodu, ako sú napríklad uteráky, veci na zachytenie placenty, gáza či papierové obrúsky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Raggapunzel Raggapunzel (@raggapunzel)

Narodil sa v oceáne

Svojho syna, ktorého pomenovali Bodhi Amor Ocean Cornelius, porodila Jose v oceáne 27. februára, pričom potom sa zbalili odišli domov. Jose povedala, že jej pôrod bol bez starostí, bez akýchkoľvek lekárov a pôrodných asistentiek, čo bol pre ňu veľký rozdiel oproti predchádzajúcim pôrodom.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Raggapunzel Raggapunzel (@raggapunzel)

S pôrodom je spokojná

„Po tom, čo sa Bodhi narodil, zabalili sme ho do uterákov a išla som naspäť do oceánu, aby sa osviežila. Potom som sa obliekla, všetko sme zabalili a išli domov, kde sme všetci traja padli rovno do postele… Môj prvý pôrod bol traumatizujúci, na klinike. Druhý prebiehal doma, no pri treťom už mi prekážala aj pôrodná asistentka. Teraz som nechodila ani k lekárovi na kontroly, vôbec nič.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Raggapunzel Raggapunzel (@raggapunzel)

Nechodili ani k lekárom

„Nemali sme termín pôrodu, vôbec nič. Len sme verili, že si naše dieťa nájde cestu. Nemala som obavy. Potrebovala som len samú seba, môjho partnera a vlny.“ Po tom, čo svoj príbeh zverejnila, sa však objavilo množstvo kritiky. Mnohí ľudia si myslia, že je to maximálne nehygienické, ďalší zase, že je hrozné, keď malý vykĺzne do studeného oceánu. Jose však povedala, že nemala obavy ani zo zimy, ani z infekcie. Von bolo 35 stupňov a voda bola teplá. Slaná voda mu tiež nemohla ublížiť. „Zisťovala som si o tom veľmi veľa,“ povedala.

„Pre mňa a toto dieťa som sa chcela cítiť čo najviac prepojene so svojou podstatou. Toto tehotenstvo bolo najväčším darom, aký sme si mohli predstaviť a priať,“ dodala.

0
Komentovať